Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 17.05.2024, 04:06 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

Зима - білосніжка
Тема. Зима - білосніжка.

Мета: поглибити знання учнів про зимові явища,
про зв'язок кожного зимового місяця з іншими;
вчити виразно читати вірші; збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати їхнє мовлення,
логічне мислення, вміння правильно аналізувати
прочитане, вчити помічати красу довкола;
удосконалювати навички роботи з ножицями, пензлем;
виховувати любов до природи
рідного краю, бережне ставлення до неї.

Методично - дидактичне забезпечення:
Комп’ютерна презентація до уроку, плакат із записом
девізу уроку; таблиці для розчитки:
(прочитати на одному диханні слова; прочитати на
одному диханні вірш; фотооко ); таблиця з деформованим
текстом; малюнок, на якому зображено зиму; полотно для
складання павутинки; ілюстрації на зимову тематику;
плакат з кросвордом; " сніжинки"- відгадки; аудіо -
запис мелодії Вівальді "Зима"; ялинка; ялинкові
прикраси.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.
- Діти, давайте проведемо автотренінг і налаштуємося на урок.

Я - учень. Я ходжу до школи. Мене навчають вчитись. Я все розумію.
Я все хочу знати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
( Учитель ставить запитання, учні, передаючи уявний
мікрофон, висловлюють свою
думку щодо поставленого запитання.)
Вправа "Мікрофон".
- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.
- А якими повинні бути ви?
(Міркування учнів.)
Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий,
творчий,продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно
незвичайний. Адже на ньому ми будемо читати, співати,
танцювати, вирізати, фарбувати. Чи цікавий буде урок?
Отже, все залежить від вашої активності, уважності,
творчості.
А працюватимемо під гаслом:

Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем:
Швидко! Дружно! Вміло!

ІІІ. Створення емоційного фону уроку
1. Читання вірша вчителем.
2. Обговорення ілюстрації із зображенням дівчини - Зими,
що їде у санях, запряжених трійкою.
3. Розповідь з елементами бесіди про місяць грудень.

IV. Основна частина уроку

1. Розглядання ілюстрацій із зображенням зими.
- Отже, ви побачили, що зима приходить не лише у наше село,
місто, а й у ліс, поле, у гай, у сад. Вона крокує всією нашою
країною. І до нас на урок завітала. Тож давайте всі разом
скажемо їй: "Добридень, зимо! Ми раді вітати тебе у нас на уроці".

2. Гра "Додай прикметник".
- А зараз за допомогою вірша ви відповісте на запитання: яка зима?

3. Розчитанка.
а) прочитати на одному диханні;
( на плакатах записані слова, вірш; учні читають їх на одному диханні )
сніг
зима
хмара
холодна
сніжинка
метелиця
Хто на одному диханні зможе прочитати більше?
На дуби і на ялинки
Тихо падають сніжинки:
1 сніжинка, 2 сніжинки…
3 сніжинки, 4 сніжинки, 5 сніжинок…
б) фотооко - подивитись на таблицю і сказати одне слово,
яке запам'ятали; подивитись ще раз - назвати два слова; яке слово
написане першим? останнім?

лід
сніг
зима
мороз
холодок
сніжок
снігопад

4. Читання учнями віршів про зиму.
5. Це цікаво знати!
- У нашого народу є ще багато прикмет, за якими визначають
погоду взимку.
Дим вгору в'ється - на мороз.
Падає великий лапатий сніг - на негоду і сирість.
Собака качається - на сніг.
Гуска ховає ніс під крило - на мороз.

6. "Гронування". Складання "павутинки".
- Діти, давайте складемо "павутинку" до слова "зима".
( на дошці - плакати " сніжинки", учні відгадують загадки і
прикріплюють до кожного промінчика "сніжинки" - відгадки, які
вчитель заготовив заздалегідь )
Крил не має, скрізь літає
Та ще й куряву здіймає. Вітер.

Без ніг біжить, без крил летить. Вітер.

Я падаю на ваші хати,
Я білий - білий, волохатий,
Я прилипаю вам до ніг
І називаюсь просто … Сніг.

В небі хмара пролітала,
Білий пух порозсипала.
Він на землю міцно ліг,
Називають його … Сніг.

7. Робота з деформованим текстом.
- Діти, погляньте на екран. На ньому записано речення. Але ж у нас
на уроці присутня Зимонька. Вона вирішила побавитися з вами,
легенько дмухнула вітерцем - і всі літери переплуталися. Давайте
швиденько поставимо їх на місця і прочитаємо речення.

З бане тілела жнані, рнага, вом рказі, жиснінка.
- З чим порівняно сніжинку в реченні? А ще з чим її можна порівняти?

8. Зусріч із Сніжинкою.

9. Самостійна робота.
( вирізування сніжинок, повторення правил безпеки роботи з ножицями )
Учні під мелодію пісні "Білесенькі сніжинки" вирізають із салфеток
сніжинки. Вирізані сніжинки піднімають вгору, а потім дарують їх
дівчинці - Сніжинці.

10. Робота з текстом " Мільйон мільйонів сестричок".
( методична структура АУР - "актуалізація - усвідомлення -
рефлексія" ). Читання з передбаченням. Текст поділено на
4 частини.

11. Поетична хвилинка.
- А тепер спробуємо скласти вірш про зиму.
( на таблиці запис, учні добирають до питань слова і складають вірш )
( Що зробила? що?) сизокрила,
( Яким? чим? що? ) вкрила.
( Звідки? що роблять? які? ) сніжинки
( Хто? що зробили? у чиї? ) хатинки.

12. Кросворд.

13. Карнавал. Прибирання ялинки.

V. Підсумок уроку.
- Ось і закінчився наш урок. Яким він у нас був?
- Що нового дізналися на уроці?
- Давайте поаплодуємо собі за нашу працю.
- А оскільки наближається новорічне свято, я хочу, щоб ви привітали
з ним наших гостей. Як це відбувається?
Всі разом. З наступаючим Новим роком вас вітаємо.
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: klimka (03.02.2013) | Автор: Коваленко Ірина Миколаївна E
Просмотров: 994 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 22:01, 19.02.2013
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:04:06

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024