Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 29.03.2024, 11:34 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 1
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

"Журавлі-веселики" за В.Чухлібом, "Співай, соловейку!" М.Познанська (розробка уроку укр.чит, 3 клас)

Тема: Ой весна, весна, днем красна! «Журавлі-веселики» (за В. Чухлібом). М. Познанська «Співай, соловейку!»,
Мета: познайомити учнів із творами, у яких описано повернення птахів із теплих країв, пояснити етимологію назв птахів; навчати читати твори за особами, збагачувати мову учнів новими словами; формувати вміння оцінювати твори, порівнювати їх; розвивати усне мовлення учнів; виховувати любов до птахів.
Обладнання: запис співу солов’я.
Хід уроку
I. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Виставка малюнків учнів, переказ оповідання за малюнками.
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
— Прочитайте скоромовку.
Жура, жура, журавель!
Облітав сто земель.
Облітав, обходив,
Крила-ноги натрудив.
III. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙМАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за ілюстрацією підручника (с. 114).
— Яка пора року зображена на малюнку? '
— За чим спостерігають дідусь і онук?
— Які птахи летять назустріч сонцю?
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— А чи знаєте ви, чому зображених на малюнку птахів називають журавлями? От сьогодні на уроці ми про це і дізнаємось.
Будемо читати твори, у яких описується повернення птах і її із вирію.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Слухання оповідання В. Чухліба «Журавлі-веселики» (с. 114—115 підручника). Словникова робота.
— Про що дізналися з оповідання?
— Чому автор дав своєму оповіданню таку назву?
2. Читання учнями оповідання мовчки (підготовка до виразного читання) і вголос.
3. Виконання тестового завдання (с. ЗО збірника тестових завдань).
- Як автор називає вітер?
а) вітрик-жартівник
б) вітрець-хитрунець
в) вітерець-пустунець
- Що помітив Тарасик у небі?
а) білі пляим
б) рівненький трикутник
в) довгу темну лінію
- Коли журавлів звуть веселиками?
а) восени
б) влітку
в) навесні
- Переклади російською мовою:
пустунець —
побавитися —
здолати —
- Як птахи відповіли на привіт Тарасика?
а) замахали крилами
б) голосно закурликали
в) покружляли над ними
- Чому восени журавлів називають просто журавлями, а не веселиками?
— Фізкультхвилинка
— Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання оповідання.
- Коли відбуваються зображені в оповіданні події?
- Що помітив Тарасик? Чому він зрадів?
- Як дідусь назвав журавлів? Як він це пояснив Тарасикові?
- Як ставиться дідусь до журавлів? З чого це видно?
- Чи схвильовані дідусь і онук поверненням журавлів? Доведіть свою думку. (Учитель має пояснити, що вчені, які досліджують походження різних назв, вважають, що слово журавель утворилося від основи слова жеро, що означало «кричати, видавати звуки». Люди ж дають поетичніше тлумачення назви цих птахів і пов'язують її зі словом журитися.)
4. Робота над віршем М. Познанської «Співай, соловейку!» (с. 115 підручника).
а) Підготовка до сприймання вірша.
Слухання співу солов'я; вгадування, яка пташка так співає; пояснення її назви: соловей — сіра пташка.
б) Мотивація навчальної діяльності.
—- Хоч на вигляд ця пташка маленька і сіренька, проте її спів зачаровує всіх, хто його чує. Але кожен по-своєму розуміє її спів. Зараз ми послухаємо вірш української поетеси М. Познанської і дізнаємося, що вона почула у співі солов'я.
в) Слухання вірша.
Чому поетеса назвала свій вірш «Співай, соловейку!»?
г) Читання учнями вірша мовчки і вголос (строфами).
д) Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання вірша.
- Як описано у вірші спів солов'я?
- Про що він співає?
- За що ми так любимо його пісні?
- За що люди вдячні маленькій пташині?
- З яким проханням звертаються вони до неї?
VI. ПІДСУМОК УРОКУ Бесіда.
- Про що читали на уроці?
- Про що дізналися з прочитаного?
- Походження яких слів запам'ятали?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до читання оповідання за особами і виразного читання вірша.

Категория: украинский язык и чтение | Добавил: inna_tkalik (25.01.2016) | Автор: Инна Ткалик E
Просмотров: 2646 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 07:02, 26.01.2016
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:11:34

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024