Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 17.05.2024, 04:07 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

Префікси й прийменники
Українська мова. 3 клас
Тема уроку: Префікси й прийменники. Зіставлення їх за значенням та способом написання.
Мета уроку: вивчити прийменники, повторити, що таке префікси, вчити дітей зіставляти префікси й прийменники за значенням і способом написання, правильно їх писати, утворювати нові слова за допомогою префіксів, з`єднувати за допомогою прийменників слова в словосполученнях за змістом; розвивати мовленнєву компетентність, увагу, пам`ять, пізнавальну активність, фонематичний слух, збагачувати словниковий запас; виховувати працелюбність, любов до книги.
Обладнання: картки самооцінювання, опорні схеми « Знаю, умію, ціную», книга «Робінзон Крузо», мультимедійна дошка, вироби з тіста – пироги, тлумачний словник, таблиця «Дерево рішень», мікрофон, опорна схема плану уроку.
Література

1.Боярова Л.М. Життя і творчість Леоніда Глібова. Байка „Зозуля й півень” // Початко­ве навчання та виховання.— 2011.— №2(27 -30).
2. Сахно Т.П. Префікс. Цикл уроків української мови у 3 класі // Початко­ве навчання та виховання.— 2011.— №9( 2-9 ).
3. Шишкова І.І.Урок української мови в 4 класі // Початко­ве навчання та виховання.— 2009.— №1(17-19).

Хід уроку:
І Організаційний момент.
Ось дзвіночок пролунав,
Дзвінко пісню заспівав ,
Чули, діти? (так)
Сьогодні урок – відкритий для всіх,
Багато гостей! Тож вітаємо їх.
(Ласкаво просимо!)
Кому дозволено сісти першим?
(Дівчаткам)
Правильно, спочатку – краса, а потім сила.
ІІ. Оголошення, представлення теми та очікування навчальних результатів.
1. «Очікування результату»
Урок розпочався.
Що ви очікуєте від уроку?
Подумайте і закінчіть речення.
«Від уроку я очікую…»
«Наш урок буде….»
«На уроці ми будемо..»
( Див. фото 1)

Фото1. Урок української мови в 3 класі на тему: «Префікси й прийменники. Зіставлення їх за значенням та способом написання.» Завдання: закінчити речення за даним початком.

Отже, якщо ми будемо на уроці такими, ми разом проведемо цікавий, творчий, продуктивний урок. А мені дуже приємно навчати тих, хто…
Відгадайте, кого саме. Складіть із розсипаних слів речення.
(навчати, добре, знати, того, хто, хоче, все, знати)
Що це за речення?
Отже, приємно і легко, навчати тих, хто хоче сам навчатися.
ІІІ. Хвилинка каліграфії
1.Спишіть каліграфічно утворене прислів`я.
Добре того навчати, хто хоче все знати.
2. Девіз уроку:
Старайся, пробуй, живи!
Розум, увагу прояви!
Активним і уважним будь!
Про все, що вивчив не забудь.
VІ. Ознайомлення з темою і завданнями уроку.
Ми з вами почали вивчення теми «Будова слова».
З якою темою ви познайомились на минулому уроці?
Перед вивченням нової теми пропоную позначити в опорній схемі, що ви знаєте, вмієте і цінуєте – позначте «+». А якщо ні – «-».

Початок уроку
«+», «- »
Кінець уроку
«+», «- »
Знаю
Що таке префікс?

Що таке прийменник?

Як пишеться прийменник зі словами?

Як пишеться префікс зі словами?

Вмію
Зіставляти за значенням префікси і прийменники.

Визначати префікси в словах.

Писати зі словами прийменники

Утворювати нові слова за допомогою префіксів.

Складати зі слів речення .

Ціную
Нові знання

Корисні поради

Думки товаришів

Отже, ми знаємо , над чим будемо працювати на уроці?
Тема уроку: Префікси й прийменники.
Зіставлення їх за значенням та способом написання.
Подивіться на план нашого уроку.
План уроку:
Пригадай :
Що таке префікс?
Дізнайся:
Що таке прийменник?
Порівняй:
Яке мають значення префікси й прийменники?
Як пишеться прийменник і префікс з зі словами?
«Дерево рішень»
Префікс Прийменник
V. Повторення вивченого матеріалу.
1. «Запитай у партнера».
1. З яких частин складається слово?
2. З чого складається основа?
3. Як називають слова, що мають спільний корінь?
4. Як називається частина слова, що стоїть перед коренем?
5 Як визначити префікси в слові?
6 Як пишуться слова зі словом?
2. Вправа 249, с 102 (Див. фото 2)

Фото 2. Виконання вправи.
3. «Дерево рішень»
Префікс
Частина слова
Стоїть перед коренем
Утворює нові слова
Зі словом пишеться разом.
Найчастіше вживаються префікси
В-, за-, з-,по-, при, до-, на, від.
Найчастіше вживаються з дієсловами.
VІ.Фізхвилинка ( Гра «Дракон, самурай, принцеса»)
VІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Дібрати слово близьке за значенням
з префіксом без- до слова незаселений острів
(безлюдний острів).
Демонстрація книги Даніеля Дефо «Робінзон Крузо».

Визначити префікс в слові безлюдний
Як можна ще сказати про безлюдний острів.
Острів без людей.
Як ми написали слово «без»? Чому написали окремо? (Бо це окреме слова, а всі слова пишуться окремо). Яке завдання виконує слово «без» в цьому словосполученні? Прочитайте словосполучення без цього маленького слова. Що ще допомагає зв`язати слова за змістом?
Отже, прийменник – це окреме слово, що служить для зв`язку слів у словосполученнях і реченнях і пишеться окремо.
2. Дібрати за змістом прийменники.
Прочитайте і доберіть потрібні за змістом прийменники, щоб зв`язати слова між собою.
Перейду…..дорогу
Дійду …..дороги
Вийду ……дорогу
Зійду ….дороги
Відійду …..дороги
3. Робота з «Деревом рішень»
Прийменник
Окреме слово
Служить для зв`язку слів у
словосполученнях і реченнях.
Зустрічаються прийменники
на, до, від, без, у, із, в, через.
4. Порівняння прийменників і префіксів
Отже, бачимо , що є однозвучні префікси і прийменники. Як же писати? Окремо чи разом?
-Необхідно дізнатися, це префікс чи прийменник.
-Якщо це частина слова, то пишемо разом, якщо це окреме слово – пишемо окремо.
Є підказка: між прийменником і словом можна вставити слово за змістом.
Дійду до …. дороги
Напишу в …. зошиті
Прочитаю в ….книзі
6. Перевіримо підказку
Списати загадку, розкриваючи дужки. Записати відгадку.
1 варіант
1)Сидить баба (на)грядках
Вся (за)кутана (в)хустках.
Капуста.
2 варіант
2) (Під)землею птиця
Кубло (з)вила
І яєць (на)несла.
Картопля .
(взаємоперевірка)
Коментування написання загадки.
7. Словникова робота.
Які ви знаєте блюда з картоплею, капустою?
Де картопля і капуста як начинка.
Пиріг – словникове слово.
Робота з картками.
А) значення слова пиріг.
Б) звукова модель слова.
В) З`єднати частини і утворити прислів`я
г) речення зі словом пиріг
Бабуся у неділю спекла смачний пиріг з абрикосами.
Записати речення, виділити префікс, знайти прийменник, підкреслити підмет і присудок, назвати, які є словникові слова в реченні.
VІІІ. Підсумок
1. Зробимо останній крок-
Підсумуємо урок!
2.Робота з опорною схемою
Поверніться до опорної схеми, яку заповнювали на початку уроку. Чи можна там щось змінити?
3.Робота з таблицею «Дерево рішень»
Отже, що таке префікс?
Що таке прийменник?
Значення префікса?
Значення прийменника?
Як пишуться префікси, а як прийменники?
4. Домашнє завдання
Картка № 2
Утворити за допомогою префіксів слова і скласти словосполучення з поданими прийменниками.
Зразок:
З- з …
Зробити з паперу
На- на …
До- до …
По- по…
5 . Вправа «Мікрофон»
Висловіть свої враження і побажання від уроку,
спираючись на початок речень:
Сьогодні я дізнався….
Було цікаво…..
Я зрозумів,що…
Тепер я знаю….
- Кому хочете подякувати за урок?
Поапладуйте один одному за урок.
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: klimka (03.02.2013) | Автор: Коваленко Ірина Миколаївна E
Просмотров: 1574 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 22:00, 19.02.2013
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:04:07

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024