Тема: Моя рідна школа
Мета: Дати дітям поняття про школу, в якій цікаво, затишно; вчити дітей чітко висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас слів. Розвивати уміння і навички вчитися, працювати в колективі. Виховувати інтерес до школи, уроків.
Обладнання: кросворд, малюнки…
Хід уроку:
І. Організація класу
ІІ. Мотивація навчання
Школа покликала вас у довгу дорогу – дорогу шкільного життя. На світі багато доріг – дорога до річки, до моря, до лісу, до гір, до космосу і до пшеничного поля. Вони ведуть людей до праці, до нових відкриттів. Але щоб вирощувати хліб, водити кораблі на морі, підійматись у космос, треба навчитись це робити. І тому у кожної людини є своя перша серйозна дорога – це дорога…
І що це за дорога, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте кросворд
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Не сорочка, а зшита.
Не кущ, а з листочками.(зошит)
2. Виводить букви і слова,
Ота цікава штучка,
В руці виблискує здаля.
Нова, гарненька ….( ручка)
3. Ось до класу всіх скликає
Голосистий наш дзвінок ,-
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на…( урок).
4. Щоб жили у мирі
скло, пластмаса й шкіра, целофан, хутро й бетон
пінопласт, папір, картон…
Всіх здружу я, крім людей.
Зрозуміли, хто я? (Клей)
5. Маленьке, біленьке. По дошці стрибає.
Білий слід залишає.( Крейда)
- З чим пов’язані усі ці слова?
Школа – це дім, де діти багато працюють, бо це найголовніше завдання у школі.
- Діти, для чого ви прийшли до школи?
Отже, шкільна дорога – це дорога до знань. Ця дорога світла, широка. Бо вона дає дітям початок у велике доросле життя. Тут ви навчитесь добре читати, писати, рахувати, спілкуватися один з одним, дружити, поважати один одного.
Я бажаю вам, щоб на широкій дорозі до знань не зустрічались перешкоди, а якщо вони й будуть, то ми їх разом подолаємо, щоб ви вчились з радістю і задоволенням. Успіхів вам!
-Діти, а з яким настроєм збиралися ви сьогодні до школи?
- А що ви складали у свої портфелі?
Послухайте, які речі взяв до школи Миколка. Чи правильно він зробив?
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку.
Два ведмедики, лопату.
Білочку руду, хвостату.
Лук і стріли, і рушницю
Ще й пухкеньку паляницю.
Ще стільця, стола і парту,
Ще й географічну карту.
Трактори, машину, мило..
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думу
Чи усе поклав у сумку?
- Що зайве у сумці?
- Діти, а які предмети вивчають у школі?
1) Читання
На уроках читання, ми познайомимося з письменниками, будемо вивчати казки, вірші, скоромовки.
А зараз я перевірю, наскільки добре ви знаєте казки.
1). Підробив він голосок,
став на маминім співати.
Здогадалися малята:
Вовк – не наша мати. ( «Вовк і семеро козенят»)
2). Хто утік від баби з дідом,-
Не міг сидіти на вікні.
Зустрів у лісі різних звірів
І кожному співав пісні? ( «Колобок»)
3). Виріс цей хлопчина
З малої деревини.
У печі зміючку спік,
Сам на дерево утік.
Його гусятко врятувало
На крилечка свої узяло.
Принесло до мами й тата
Частуватись пирогами. («Івасик – Телесик»)
4) Вигнав дід козу із хати,
Та й пішла вона блукати.
В зайця хатку відібрала,
Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув –
Зайцю хатку повернув. ( «Коза – Дереза»)
2) Письмо
Проведемо диктант – сито.
Яке слово зайве?
Дніпро Київ Львів Харків
зима літо осінь ніч весна
кіт зайчик ягідка лисиця
3) Математика
Раз, два, три, чотири, п’ять
Вмію, дітки, рахувать.
Дуже точна я наука,
І мене всі діти вчать.
Я потрібна всім - це знайте,
Математику вивчайте!
Спробуйте розв’язати цікаві задачі
• Горіло 5 свічок. Вітер подув і 3 свічки загасив. Скільки свічок лишилося? (3)
• З однієї берези зірвали 4 яблука, а з другої – 5 яблук. Скільки яблук зірвали? ( На березі яблука не ростуть).
4) Я і Україна
Хай тепло твої повнять груди.
Ти посій і доглянь пшеницю,
Ти вкопай і почисть криницю.
Волю дай, нагодуй пташину.
Приголуб і навчи дитину.
Бо людина у цьому світі
Лиш добро повинна творити.
Людина прийшла у цей світ не лише для того, щоб жити, але і для того, щоб берегти, захищати оточуючий світ, природу, бо людина вміє мислити, робити корисне.
1) Гра «Хто це»
1. Ця тварина охоче ласує горішками, ягодами, грибами. Легко стрибає з гілки на гілку. Живе у дуплі. (Білка).
2. Цей звір полює за мишами, їжаками, зайцями, свійською птицею. Дуже спритний і хитрий. Його цінують за пухнасте яскраве хутро. Ви зустрічалися з ним у багатьох казках. Живе у норі. (Лисиця).
Який предмет зайвий?
Тюльпан, троянда, айстра, береза.
Ластівка, ворона, заєць, горобець.
Собака, кінь, корова, лось.
А які ще предмети будете вивчати ви будете дізнаватися щодня, коли приходитиме до школи. Адже школа дітям відкриває новий і незвіданий світ.
ІV Підсумок
Ось і добіг наш урок до кінця. Ви, дорогі діти, піднялися на одну сходинку, ви стали першокласниками.
І на завершення я хочу дізнатися чи знаєте ви:
1. Кімната для знань у школі ( клас)
2. Шкільний стіл ( парта )
3. Шкільна сумка ( портфель )
4.Дім де ви вчитеся ( школа )
5. Хто у школі навчає дітей?
Тож нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим. Нехай вам щастить!