Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 17.05.2024, 06:12 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

. О.Кобець «Хотів би я знати…», В.Сухомлинський «Горобчик і вогонь».
Урок з читання у З класі
Сторінки для допитливих
Тема. О.Кобець «Хотів би я знати…», В.Сухомлинський «Горобчик і вогонь».
Мета: ознайомити учнів із другою частиною читанки; розвивати в учнів критичне мислення, пізнавальні інтереси, бажання більше знати; формувати уміння зіставляти прочитані твори; сприяти розвитку спостережливості й допитливості.
Тип уроку: урок критичного мислення.
Обладнання: підручник, зошит з критичного мислення.
Рекомендовані методи та прийоми: «Передбачення за заголовком», «Мозкова атака» «Добре-погано», «Конкурс чомучок»
Перебіг уроку
I. Актуализація опорних знань
І. Організація класу
Встаньте, діточки, скоріше,
Усміхніться всім миліше,
Привітайтесь: «Добрий день!»
Продзвенів дзвінок: «Дзелень!
2. Метод «Передбачення за заголовком»
- Ми починаємо другу частину читанки розділом «Сторінки для допитливих»
- Про що він?
- Прочитайте про це у підручнику.
3. Метод «Мозкова атака»
- Кого називають допитливими? (Тих людей, які хочуть багато знати, ставлять багато запитань, чомучок…)
- Де можуть такі люди отримати знання? (У дорослих, з телепередач, з друкованої продукції, …)
II. Засвоєння нового матеріалу
1. Оголошення теми уроку
- Сьогодні ми познайомимося з віршем О.Кобеця «Хотів би я знати…» та оповіданням В.Сухомлинського «Горобчик і Вогонь». Працюватимемо колективно та в групах.
2. Колективна робота над віршем О.Кобця «Хотів би я знати…»

А) Читання твору вчителем.
- Послухайте вірш Олекси Кобеця й скажіть, про що мріяв дізнатися його головний герой.
Б) Словникова робота
- Які слова були незрозумілими? (Достеменно – точно)
в) Перевірка первинного сприймання
- Про що ж задумується хлопчик? Яким ви собі його уявляєте?
Г) Повторне читання вірша в групах
Завдання для груп «Поясни значення слів або підбери синоніми»
- дізнатись (вивчити, познайомитись);
- табуниться (групується, збирається);
- бентежна (хвилююча, стривожена);
- незбагненний (немислимий, незрозумілий)
Д) Вибіркове читання
- Доведіть словами з вірша, що хлопчик дуже допитливий?
Е) Виразне читання вірша
3. Фізкультхвилинка
4. Опрацювання казки В.Сухомлинського «Горобчик і Вогонь»
А) Читання казки в групах
Б) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
- Якої вдачі був Горобчик? (Веселим, нетерплячим). Чому? (Зрадів, вилетів, пурхає та все матір питає:)
- Які запитання ставив він матері? (А це що? А то що таке?.. А що таке Сонце?)
- Чи дізнався Горобчик, що таке Вогонь?
- До слів наполохався і виразу ні жива, ні мертва доберіть близькі за значенням слова. (Злякався, стривожена)
В) Читання казки за особами. (Робота в групах)
ІII Узагальнення і систематизація знань
1. Порівняння творів вірша О.Кобеця «Хотів би я знати…» та казки В.Сухомлинського «Горобчик і Вогонь»
- Що спільного в творах?
- Чи підходять малюнки до творів? Чи такими ви уявляли героїв творів, як на малюнках?
- Що допоможе хлопчику пізнавати нове? (Книги, …)
- Чому Горобчиха не зупинила Горобчика, коли він полинув до Сонця?
- (Щоб він набув досвіду, вдовольнив свою допитливість)
2. Метод «Добре - погано» (запис у зошитах)
- «Допитливість» приносить користь людям у житті, «допитливість» шкодить, заважає?
+ -
Розширення кругозору, поповнення словникового запасу, поповнення знань, розвиток пізнавальних інтересів, удосконалення умінь, навичок, ерудиція, навчання, самостійність, активність, зібраність, спостережливість, цілеспрямованість, досягнення успіху, тактовність, винаходи, турботливість. Втручання, надокучливість, настирливість, загроза життю, порушення прав і законів, знищення, катастрофи, втрати, необережність, порушення таємниці (листування), норм поведінки.
3. Творча робота в групах. Складання аналогічної казки.
- А про що ви хотіли б дізнатися? За чим спостерігати? Запитайте один в одного.
- Як би ви продовжили казку?
- Складіть подібну.
4. «Конкурс чомучок» (навчити дітей ставити запитання, мислити).
- Чому ти спізнився на урок?
- Задивився на небо.
- Чому задивився?
- Бо по ньому пливли гарні хмари.
- Чому ти на них звернув увагу саме сьогодні?
- Бо вони нагадали мені про зоопарк .
- Чому саме зоопарк?
- Бо були схожі на звірят.
- Чому ти не покликав мене?
- Боявся, що вони раптово зникнуть.
5. Завдання. Виразно читати вірш О.Кобеця «Хотів би я знати…», інсценувати казку В.Сухомлинського «Горобчик і Вогонь»
6. Підсумок уроку
Хто багато читає, той багато знає. Хто багато питає, той багато знає.

Жигайло Олена Володимирівна,
вчитель початкових класів
Володимирівської ЗОШ
І-ІІІ ступенів №1

Використана література
1. Савченко О.Я. Читанка: Підручник для 3 кл. – К.: Освіта, 2003. – Ч. 2. – 143 с.

2. Сучасний урок у початковій школі. 33 уроки з використанням технології критичного мислення // Упоряд. Г.О.Ярош, Н.М.Сєдова. - Х.: Вид. гр. «Основа», 2005. – 240 с. – Б-ка ж. «Початкове навчання та виховання»
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: Олена8246 (13.01.2013) | Автор: Олена Жигайло E
Просмотров: 3374 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 22:03, 19.02.2013
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:06:12

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024