Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 17.05.2024, 08:06 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

Читання " Ось прийшли морози і зима настала"
Тема. Ось прийшли морози і зима настала. «Зима йде» О. Копиленко, «Казкові шати» В. Скомаровський, «Веселий сніг» О. Сенатович, «Зимові слова» Н.Кирян.

Мета. Познайомити з темою, вчити визначати тематику творів за назвою теми, познайомити з творами, вчити читати прозові і віршовані твори, розвивати навички свідомого, виразного читання, добирати влучні заголовки, виробляти вміння передавати голосом настрій твору, виховувати інтерес до читання, бажання і вміння любуватись природою.

Обладнання: ілюстрації з зображенням зими, таблички для розчитування.
Хід уроку.

I. Мовна розминка.
1. Розчитування за складовою таблицею
2. Робота з прислів’ям
Сніжок присипав частину речення. Відновіть їх.
Гр….нь рік к…чає, а зи… по……є.
Поясніть, як ви розумієте прислів’я.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Робота над загадкою
Їхала пані в білому вбранні,
Як посипалось убрання –
Всю землю вкрило. (Зима)

2. Вступна бесіда про те, чим дітям подобається зима (Вправа «Гронування»)
Закрийте, діти очі, що ви згадуєте при звучанні слова «зима»?
холод крига мороз


сніг Зима Новий рік


свята розваги канікули

Чим вам подобається зима? (Вправа «Незакінчене речення…» «Мікрофон»)

3.Розповідь учителя.
- Зима подобається більшій частині людей. Їй присвячували свої твори художники.
( Перегляд репродукцій картин В. Васнєцов «Зимовий пейзаж», І. Левітан «Село взимку»
Композитори створювали музичні твори, прославляючи зиму.
(Слухання уривку з фортепіанних п’єс П. І. Чайковського «Пори року» ).
А на сьогоднішньому уроці ми познайомимося з літературними творами про цю чудову пору року. Дізнаємося чим вона сподобалась письменникам і поетам.

I. Опрацювання творів.

1. Робота над оповіданням «Зима йде» О. Копиленко.
a) Ознайомлення з оповіданням.
Про назву оповідання ми дізнаємось, розшифрувавши шифрограму. Вправа «Дешифрувальник»
4461 423 («Зима іде»)
Читання вчителем оповідання.
Про яку зиму розповідається?
б)Словникова робота. Дидактична гра «Луна», «Дощик»
Сизий оголені опале
Бронза закований задзвенить
Вбрання здалеку пожовкло
Тлумачення слів ( читання тлумачення у підручнику підготовленими учнями)
с) Читання учнями оповідання «перерваним ланцюжком»
д) Робота над змістом з елементами вибіркового читання
- Про який зимовий місяць ідеться у творі?
- Прочитайте опис дуба. З ким він порівнюється?
- А що сказано про опале листя?
- З чим письменник порівнює першу сніжинку?
ж) Робота над розвитком навичок читання .
Дидактична гра «Земля-небо», «Кидок – засічка»

2.Робота над віршем «Казкові шати» В. Скомаровського.
а) Словникова робота.
- пояснення з опорою на малюнок слів
Шати плетиво в'яз
підбір синонімів до слів
Сиве зіткала нашвидку
б) Самостійне читання учнями.
- Назвіть дерева, які запорошила зима.
в) Робота над змістом з елементами вибіркового читання
- Чому важко впізнати дерева взимку?
- Про які дерева згадується?
- Якими автор побачив ялинки?
г)Робота в групах.
1 група . Знайдіть близькі за значенням слова до слова «замела».
2 група . Знайдіть у вірші порівняння.
3 група. Робота з малюнком.
- Які дерева ви упізнали на малюнку?
д) Виразне читання вірша. Гра «Кращий актор»
3. Порівняння вірша і оповідання. Робота в парах. Складання діаграм Вена
4. Фізкультхвилинка
Зимонька до нас прийшла,
Сніг пухкий нам принесла.
І летять, летять сніжинки
На дерева, на стежинки.
По сніжку, як по перині,
Покачаємось на спині.
У заметах сніг лежить,
Під ногами він скрипить.
Щоб сніжну гірку збудувати.
Треба спинку прогинати.
А тепер всі на санчатах
В ліс поїдем до зайчаток.
Зайченята дружно грають,
Під ялинкою стрибають.
А лисичка виглядає,
Зараз зайчика впіймає.
Доки звірі наші фали,
Руки в нас позамерзали. —
А тепер на лижі стали
додому всі помчали.

5.Опрацювання вірша О. Сенатович «Веселий сніг»
а) Читання вірша учителем.
б) Словникова робота. Робота за тлумачним словником (підготовлені учні пояснюють значення слова «тихцем», «вереда»)
в) Читання учнями. Напівголосне читання.
г) Робота над змістом
- На кого падав сніг?
- Як сніг падав на роззяв, веред?
- А на веселих людей?
- До кого автор ставиться з симпатією? Доведи.
д) Гра «Будь уважним»
- Знайдіть, які слова пишуться однаково, а означають різне.
- Знайдіть рими до слова
сніг - …
вліз -…
усмішки -…

6.Опрацювання вірша «Зимові слова» Н. Кирян.
Самостійне ознайомлення з віршем.
Складання тематичного словничка до теми «Зима…»

ІV. Рефлексія.
Щоб ви розказали батькам про наш урок?

V. Домашнє завдання. С. 112- 115 читати.
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: klimka (02.02.2013) | Автор: Коваленко Ірина Миколаївна E
Просмотров: 1239 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 22:02, 19.02.2013
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:08:06

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024