ПОДОРОЖ
МАТЕМАТИЧНИМ ОКЕАНОМ
Тема. Знаходження значень виразів, що
містять дужки. Розв’язування складених задач.
Мета. Формувати в учнів вміння
знаходити значення виразів, які містять дужки. Закріплювати знання щодо порядку дій
у виразах з дужками. Вдосконалювати вміння розв’язувати складенні задачі. Розвивати
мислення, швидкість думки, пам’ять, увагу, обчислювальні навички. Виховувати
інтерес до точних наук.
Тип уроку. Закріплення знань, умінь,
навичок.
Методи: ігровий, розповідь, пояснення,
вправи, самостійна робота, ілюстративно-демонстраційні.
Обладнання: карта подорожі, координатні
таблиці для усного рахунку, сигнальні картки, картки схемами задач, роздатковий
геометричний матеріал, фішки (кораблики), медалі, магнітофон.
Література:
1. Богданович М.В., Козак М.В., Король Я.А.
Методика викладання математики в початкових класах: Навч. посібник. – 3-є вид.,
перероб. і доп. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2008. – 336 с.
2. Богданович М.В. Математика: Підручник для 2 кл.
– К.: Освіта, 2002. – С. 41 – 42.
ХІД УРОКУ
І.
Організація класу.
Любі діти! У наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в
добрий час
Гостей посмішкою й миром!
Ми вам раді, люди добрі,
І вітам щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас!
ІІ.
Повідомлення теми, мети уроку і мотивація навчальної діяльності учнів.
–
Сьогодні у нас з вами цікавий урок математики. Ми
відправимося у подорож по Математичному океану. Але спочатку скажіть, для чого
ми вчимо вирази з дужками?
–
Під час подорожі ми будемо знаходити значення виразів, що
містять дужки і розв’яжемо задачу, попрацюємо з геометричним матеріалом. А за
правильні відповіді, виконані завдання, будете отримувати кораблики і в кінці
уроку визначимо, хто найкраще здійснив подорож Математичним океаном.
–
Ось перед вами карта цього океану.
(карта)
ІІІ.
Відтворення і корекція знань.
Усний
рахунок
–
Щоб відправитись у подорож, ми маємо підготувати корабель
до великого плавання. Та ще всі моряки повинні вміти визначати своє місце
знаходження. Зараз ми працюємо з координатними таблицями.
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
|
1
|
2
|
4
|
5
|
3
|
1
|
6
|
5
|
7
|
2
|
3
|
2
|
3
|
6
|
5
|
2
|
3
|
3
|
3
|
5
|
4
|
3
|
7
|
2
|
5
|
6
|
2
|
4
|
4
|
7
|
4
|
2
|
5
|
4
|
2
|
4
|
5
|
2
|
1
|
3
|
2
|
4
|
3
|
3
|
2
|
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
|
2
|
5
|
6
|
8
|
9
|
6
|
8
|
8
|
10
|
3
|
10
|
10
|
11
|
16
|
8
|
13
|
14
|
12
|
4
|
14
|
17
|
15
|
18
|
13
|
17
|
16
|
16
|
5
|
16
|
18
|
18
|
20
|
17
|
20
|
19
|
18
|
–
Яка координата числа 3Б (5А, 4Е …)?
–
Перевірили. Всі згодні?
(Хто згодний, той
піднімає сигнальну картку зеленого кольору, а хто не згодний – червоного
кольору)
–
Слухаємо задачу.
Найстаршій доньці морського царя 15 років, а
наймолодшій Русалоньці – на 5 років менше. Скільки років Русалоньці?
–
Якою дією ти дізнався? Чому?
–
Хто отримав таку ж відповідь?
–
Молодці! Підготували корабель, визначили координати.
Відправимося на Числовий острів.
–
Подивіться на цей ряд чисел і знайдіть закономірність
побудови.
2, 4, 6, 7, 8, 10, 12…
–
Як назвати їх одним словом? (Парні.)
–
Яке число зайве? Чому?
–
Продовжте ряд і назвіть ще три наступних числа. (14, 16,
18.)
–
Всі моряки ведуть бортові журнали. Отже, сьогодні і ми
зробимо записи. Відкрили зошити, записали число нашої подорожі.
Каліграфічна
хвилинка
–
Подивіться ще раз на числовий ряд. Отже, яке число зайве?
–
Давайте згадаємо, як пишеться цифра 7.
|