Каталог файлов | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 26.04.2024, 11:06 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
англ. язык [32]
математика [37]
укр.язык [28]
укр.чтение [34]
Я и Украина [37]
Музыка [0]
рисование [4]
Труды [11]
Основы здоровья [15]
физкульминутки [0]
христианская этика [3]
другое [10]
русский язык [19]
информатика [13]
физкультура [7]
ПДД [3]
Информатика. Тесты [7]
Литературное чтение [11]
ИКТ в работе учителя [1]
Этика [2]
Тесты [0]
Правознавство [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Файлы » Конспекты уроков » укр.язык

Уважаемые гости!Cсылки для скачивания материалов с сайта видны только зарегистрированным пользователям.

Незмінюванність – основна граматична ознака прислівників
06.03.2016, 09:02

Тема: Незмінюванність – основна граматична ознака прислівників; практичне ознайомлення з правописом найуживаніших прислівників. Порівняльна характеристика прислівників і прикметників

Мета: закріпити вміння розпізнавати прислівники в тексті; вчити добирати прислівники за допомогою питань;
формувати:
• комунікативну компетентність: уміння спілкуватися усно, через розширення словникового запасу слів;
• інформаційну компетентність через навчання дітей працювати з підручником, довідником;
• діяльнісну компетентність через роботу в парах і групах;
• самостійну компетентність через самоосвітню роботу вдома, в бібліотеці;
• мовленнєву компетенцію та мовну компетенцію через різні види індивідуальної та групової роботи на уроці;
• виховувати інтерес до предмета, любов до рідного слова, до природи.
Унаочнення: картки з деформованими прислів’ями, опорна схема для інтерактивної вправи «очікування» , аркуші із завданнями для групової роботи, індивідуальні картки.
Форми та методи роботи: групова робота в парах, робота з картками, слово вчителя, робота біля дошки, з підручником і тлумачним словником.
Тип уроку: інтегрований урок (українська мова, читання, природознавство)
Хід уроку
І. Організація класу.
Встаньте, діти, всі рівненько
Посміхніться всі гарненько
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь «Добрий день!»
Всім присутнім здоров’я й добра,
А тепер до роботи нам братись пора
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Хвилинка каліграфії. Написання зразків. Розвивати навички каліграфічного письма.
Крісло «Автора». Презентація розповідей про ластівку.
Ластівки дуже працьовиті і у їхньому гнізді дуже чистенько. Вони відлітають зимувати в Африку, а під час перельоту знаходять дорогу, орієнтуючись за сонцем і зірками. Ластівка за літо з’їдає до мільйона комах, і ось чому нам треба бережно ставитись до пташок.
Робота з тлумачним словником с. 184.
Фронтальне опитування. «Мікрофон»
Що таке прислівник?
На які питання відповідає?
З якою частиною мови найчастіше зв’язується?
Якими членами речення бувають прикметники?
ІІІ. Подача нового матеріалу.
Проблемні питання Чим відрізняються прислівники від прикметників?
Складання цілей уроку за опорними словами.
Навчитись – впізнавати прислівники у тексті
Дослідити – зв’язок прислівників з іншими частинами мови
Порівняти – з прикметником
«Очікування» - навчитись добирати прислівники за допомогою питань і перетворювати іменники, прикметники в прислівники.
IV. Робота над новим матеріалом. Вибірковий диктант (виписати прислівники).
Восени відлітають птахи. Сьогодні теплий день. Навесні птахи повертаються. Мелодійно звучить музика.
Робота з деформованими прислів’ями.
• Не йдеш вперед – половина діла.
• Добрий початок – ідеш назад.
• Хата без книжки – та до роботи вдалі.
• Руки малі, все одно що без вікна.
Робота з підручником. Усне виконання вправи 163.
Творча бесіда за запитаннями і завданнями вправи і підведення до єдиного висновку: прислівники не змінюються.
• Як змінювалось дієслово?
• Визнач час і число дієслів, з якими зв’язаний прислівник мелодійно.
• Ознайомлення з додатковим теоретичним матеріалом с. 85
Фізкультхвилинка. Ластівочко сизокрила, звідкіля ти прилетіла?
Прилетіла я порану із-за моря-океану
Що ти діткам принесла?
Сонця, ласки і тепла
Інтерактивна вправа-завдання від пташки.
1 гр.
Завдання: дібрати до дієслова прислівники.
Говорити (як?) –
2 гр.
Завдання: утворити від дієслів прислівники:
Сміється –
Веселитись –
Радіє –
Хитрує –
Мудрує –
3 гр.
Завдання: дібрати до прислівників прикметники.
Гарно –
Вишукано –
Переконливо –
Відповідно –
4 гр.
Завдання: творення прислівників від прикметників за допомогою суфіксів -о; -е;
Щасливий –
Добра –
Холодний –
Висновок вчителя «Робота» - незмінюваних слів, як частини мови,- означати ознаку будь-чого тобто, ознаку взагалі.
Загальне значення прислівників – означати ознаку будь чого, властиве їм, як незмінюваним словом. Саме це й забезпечує їхню вільну сполучливість із різними частинами мови. Прислівники не змінюються за граматичними значеннями, не мають їх, одже, їм не треба пристосовуватися до граматичних значень частин мови, з якими вони вжиті в реченні.
Робота в парах. Порівняльний аналіз прислівників і прикметників. Вправа 164
Пролісок Марія Познанська
Я перша квіточка весни,
Я пролісковий цвіт
Я пережив зимові сни
І знов родивсь на світ
У мене очі голубі,
Такі, як неба синь,
Росту між кленів, між дубів,
Люблю і сонце й тінь.
• Виписати з першого тексту словосполучення, дієслово + прислівник, а з другого – прикметник + іменник.
• Запам’ятати правопис слів
де-не-де назад вперед
Попрацюйте групами. Заповніть у зошиті таблицю.
Вправа 165.
Робота біля дошки. Словотворення прислівників.
Весна – Щасливий –
Осінь – Веселий –
Зима – Дружній –
День – Далекий –
Ніч – Голосний –
Робота в парах з роздатковим матеріалом.
Завдання. Замініть вислови синонімічними прислівниками.
Лягати разом з курми – (лягати рано)
Шукати по гарячих слідах – (шукати відразу)
На дворі хоч в око стріляй – (надворі темно)
Працює, як сонна муха – (працює повільно)
Дав, як кіт наплакав – (дав мало)
Прийде, як рак свисне – (прийде нескоро)
Мчати, як стріла – (мчати швидко)
V. Узагальнення вивченого матеріалу.
Тестування «Мозкова атака»
Тест.
1. Незмінна частина мови – це:
а) прикметник;
б) прислівник;
в) дієслово;
г) іменник.
2. Прислівники в реченні зв’язуються:
а) з дієсловами;
б) з прикметниками;
в) з іменниками;
г) з числівниками.
3. Виберіть ряд слів, що складаються лише з прислівників
а) веселий, весело, веселити;
б) високий, високе, високо;
в) навколо, щоранку, повільно
Робота в парі.
Завдання. Назвіть прислівник з вірша.
Над Кобзарем
В. Скомаровський
Тихо надворі. Ні вітру, ні хмар
Ані шелесне верба височенна
Наша Оленка відкрила «Кобзар»,
В голос читає Тараса Шевченка.
Ген за рікою синіє гора
В небі веселка розквітла казково
Ніжно вплітається в гомін Дніпра
Добре і щире Шевченкове слово.
VI. Домашнє завдання. Диференціація за рівнем складності.
1 і 2 гр. Вправа 166(1)
3 і 4 гр. Вправа 166(2)
Пошукова робота: знайти вірш, у якому є прислівники, утворені від різних частин мови.
VII. Рефлексія.
Що нового ви, діти, дізналися з цього уроку?
Що вас схвилювало, зацікавило?
Чи була б мова в нас такою
І мелодійною й дзвінкою,
Якби прислівників не знали
І в своїй мові не вживали?
Малочисленний і незмінний,
Потрібний мові неодмінно
Про це ти завжди пам’ятай
Люби прислівник і вивчай.
Лягати разом з курми –
Шукати по гарячих слідах –
На дворі хоч в око стріляй –
Працює, як сонна муха –
Дав, як кіт наплакав –
Прийде, як рак свисне –
Мчати, як стріла –
Навчитись – впізнавати прислівники
у тексті
Дослідити – зв’язок прислівників з
іншими частинами мови

Порівняти – з прикметником


«Очікування» - навчитись добирати
прислівники за допо-могою питань і перет-ворювати іменники, прикметники в прислівники.

• Не йдеш вперед – половина діла.
• Добрий початок – ідеш назад.

• Хата без книжки – та до роботи вдалі.
• Руки малі, все одно що без вікна.

• Не йдеш вперед – половина діла.
• Добрий початок – ідеш назад.

• Хата без книжки – та до роботи вдалі.
• Руки малі, все одно що без вікна.

• Не йдеш вперед – половина діла.
• Добрий початок – ідеш назад.

• Хата без книжки – та до роботи вдалі.
• Руки малі, все одно що без вікна.

• Не йдеш вперед – половина діла.
• Добрий початок – ідеш назад.

• Хата без книжки – та до роботи вдалі.
• Руки малі, все одно що без вікна.

Завдання: дібрати до дієслова прислівники.
Говорити (як?) –

Завдання: утворити від дієслів прислівники:
Сміється –
Веселитись –
Радіє –
Хитрує –
Мудрує –

Завдання: творення прислівників від прикметників за допомогою суфіксів -о; -е;
Щасливий –
Добра –
Холодний –

Завдання: дібрати до прислівників прикметники.
Гарно –
Вишукано –
Переконливо –
Відповідно –

Завдання: дібрати до дієслова прислівники.
Говорити (як?) –

Над Кобзарем
В. Скомаровський
Тихо надворі. Ні вітру, ні хмар
Ані шелесне верба височенна
Наша Оленка відкрила «Кобзар»,
В голос читає Тараса Шевченка.
Ген за рікою синіє гора
В небі веселка розквітла казково
Ніжно вплітається в гомін Дніпра
Добре і щире Шевченкове слово.

СООБЩИТЬ О БИТОЙ ССЫЛКЕ
Категория: укр.язык | Добавил: Djul
Просмотров: 1071 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 13:18, 06.03.2016

Интересный урок! Спасибо!
Конспекты уроков публикуем в каталог статей  smile
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:11:06

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024