Уважаемые гости!Cсылки для скачивания материалов с сайта видны только зарегистрированным пользователям.
Складання задачі, яка містить термін «стільки само»; задачі на знаходження різниці (остачі). Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднім
13.02.2016, 18:51
Тема. Складання задачі, яка містить термін «стільки само»; задачі на знаходження різниці (остачі). Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3.
Мета: учити складати задачу, яка містить термін «стільки само»; - вправляти учнів в розв’язуванні задач на знаходження різниці (остачі); - закріплювати знання табличного додавання і віднімання числа 3; - формувати навички швидких обчислень; - розвивати мислення, кмітливість; - виховувати інтерес до науки математики.
Обладнання: зображення санчат, об'ємні моделі лісових тварин: білочки, їжачка, зайчика та лисички; таблиця з геометричним матеріалом; роздавальний матеріал; планшет, сигнальна картка.
Тип уроку: комбінований
Методи та прийоми: словесні - пояснення, робота з підручником, наочні – таблиці, малюнки, моделі, практичні – навчальні, ігрові вправи.
Форми роботи – фронтальна, парна, групова, індивідуальна.
Хід уроку І Організація класу. Мотивація навчальної діяльності Вч. – Діти, на нашу адресу сьогодні надійшов лист від учнів Лісової школи. Вони запрошують нас до себе на гостину і хочуть розпитати вас та дізнатися, чому ж ви навчилися в 1 класі. Підемо? Діти. – Так! Вч. – Ми поїдемо на санчатах. Але пам’ятайте, що ліс - це домівка для багатьох тварин. Отже треба поводитися чемно і старатися якнайкраще працювати на уроці. ІІ Закріплення знань про випадки табличного додавання і віднімання числа 3. Вч. – Кожна група дітей буде мати свої санчата. Вони будуть швидко їхати при умові, що одна рейка санчат - це додавання числа 3, а інша – віднімання числа 3. З кожної групи я запрошую до дошки учня – сильного та вправного, який зможе швидко працювати біля дошки та матиме силу зрушити наші санчата з місця. (Інші діти працюють на планшеті). Математичний диктант: 1 учень: число5 збільшити на 3; - число 3 збільшити на 3; - число 7 зменшити на 3; - число 10 зменшити на 3. 2 учень: 7 + 3; 4 +3; 9 – 3; 5 – 3. 3 учень: У Оленки 5 олівців, а в Максима на 3 більше. Скільки олівців у Максима? Їжачок знайшов 9 грибочків, а білочка – на 3 менше. Скільки грибочків знайшла білочка? Вч. – Молодці! Наші санчата готові до початку подорожі. Швидко мчать вони по лісу. Але хто це чекає нас на стежинці? Та це Їжачок-провідничок. Задача від Їжачка (діти відповідь показують математичним віялом): По гриби Їжак пішов, Вісім рижиків знайшов. Три гриби – в корзину, А залишок – на спину. Скільки рижиків на голках Їжачка? (8 – 3 = 5) Їжачок по лісу йшов, Грушки він собі знайшов. В ліву лапку взяв чотири, А у праву – зразу 3. Скільки грушок разом стало, Швидко відповідь назви. (4 + 3 = 7) Молодці, діти! Фізкультхвилинка. Весело санчата котяться згори. На санчатах їдуть веселі школярі. То направо, то наліво, то угору, то униз. Покатались та й присіли – знов за ручку ти берись. Робота у зошитах: а) каліграфічна хвилинка – повторити правопис цифри 3 – показати Їжачкові, як гарно діти вміють писати цю цифру; б) робота над задачами. Вч. – Йдемо далі. І зустрічаємо веселу Білочку. Вона теж вчиться в 1 класі і приготувала свої задачі (з предметними малюнками) Задача 1. Було 4 їстівних гриба і 2 мухомори. Скільки всього грибів?(4 + 2 = 6) Задача 2. Було 4 їстівних гриба, а отруйних мухомори – на 2 більше. Скільки було мухоморів? (4 + 2 = 6) Вчитель записує обидві задачі на дошці, а учні - у зошиті. - А тепер порівняйте, чому вийшли однакові приклади? (щоб до 4 додати 2 – треба виконати додавання і щоб збільшити на 2 – теж додавання); - А чим відрізняються відповіді? ( У задачі1 – це всі гриби разом, а у задачі 2 – це тільки мухомори. ІІІ Розвиток математичних знань 1) Робота за підручником (с.54, №1) Вч. – Зайчик – пустун любить гратися каштанами і пропонує нам розв’язати про них задачу.( Робота проводиться усно, вчитель вводить поняття «стільки само» або «стільки ж»). 2) А маленький Снігурчик пропонує скласти і розв’язати задачу про нього. Але пропонує попрацювати групами: 1 – складає умову; 2 – запитання; 3 – розв’язання; 4 – відповідь. У. Було 7 ягідок горобини. Снігур з'їв 3 ягідки. П.Скільки ягідок залишилось? Р. 7 – 3 = 4(яг.) В. Залишилось 4 ягідки. Вч . - Діти, які тут були головні слова? (Було, з'їв, залишилось) Якою дією розв’язували задачу? (Відніманням) Фізкультхвилинка Вітер дме усе сильніше, Сніг летить мені в лице. Я ступаю важче й важче, Похиливсь, мов деревце. Потім знову розігнувся Й до роботи повернувся. Вч. – Розглянемо задачу 4. Послухайте умову. Які слова тут головні? (Сиділо, полетіли, залишилось). Робота проводиться аналогічно. Задача записується у зошит. Вч.( додатково) А Лисичка приготувала вам ось які цікаві завдання. Вона гуляла по лісу і знайшла гарні бурульки. Розгляньте уважно, які геометричні фігури ви побачили? (завдання виконується парами, інші висловлюють «так» чи «ні» сигнальною карткою) ІV Підсумок уроку Вч. – Швидко сплинув час нашої подорожі, нам треба повертатися додому. Чи сподобалося вам у Лісовій школі? А чого ви там навчилися? А що означає на 3 більше? На 3 менше? Учні Лісової школи вдячні вам за активну роботу та запрошують ще до себе наступного разу у гості.