Тема уроку: Аплікація з відрізків ниток. Виготовлення вітальної листівки.
Мета уроку:
ознайомити учнів із технічною аплікацією з ниток, розширити уявлення про застосування ниток;
закріпити знання про види ниток та їх призначення;
навчити виготовляти вітальну листівку, оздоблену аплікацією з ниток;
розвивати творчі здібності, увагу, окомір, художній смак;
виховувати акуратність, старанність.
Обладнання:
демонстраційний матеріал – зразки вітальних листівок, оздоблених аплікацією з ниток;
для індивідуального користування: кольоровий картон, нитки муліне, олівець, пензлик для клею, клей ПВА.
Тип уроку: набуття нових знань та вмінь.
Хід уроку
І. Організація класу
Учитель перевіряє підготовку учнів до уроку
Продзвенів і стих дзвінок,
Починається урок
Всі за парти тихо всілись
І на мене подивились.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб урок пройшов не дармо.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Сьогодні ми працюватимемо з нитками. Для цього розв’яжемо кросворд.
ІІІ. Подача нового матеріалу.
― Сьогодні розширимо уявлення про застосування ниток і оздоблення ними виро-бів: виготовимо вітальну листівку, оздоблену аплікацією з ниток.
― Що таке аплікація?
― Які види аплікації ви знаєте?
Техніка безпеки
Голка й шпилька мають жало,
Їх не кидай де попало
Пам’ятай, що при роботі
Їх не слід тримати в роті
Голку, про це добре знай
Без ниток не залишай
Користуйся обережно
І в свій одяг не встромляй
Дуже добре звичку мати –
Голку в гольнику тримати
Аналіз зразка виробу
Демонстрація вітальної листівки
Який матеріал використано для основи листівки?
Що на ній зображено?
Яким способом виконано зображення?
Який матеріал використаний для аплікації?
Які види ниток використані?
IV. Інструктаж
1. Візьміть аркуш паперу;
2. На верхній половині за шаблоном розмістіть малюнок;
3. Обведіть його олівцем;
4. Намажте клеєм зображення пелюстки і квітки;
5. Засипати короткими відрізками ниток.
V. Практична робота
Учні працюють, учитель слідкує за роботою, при необхідності надає консульта-цію, допомогу.
Фізкультхвилинка для очей «СЕВЕНЯТА»
Сплять маленькі совенята, (очі заплющені)
Раз! – розкрили оченята
Подивилися навколо (кругові рухи очима)
Потім вгору і додолу (головою не рухати, тільки очима)
Оченята – блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята
Учні продовжують виконувати практичну роботу і добирають нитки, намазують клеєм частини зображення та викладають їх нитками. Учитель слідкує за акуратністю виконання роботи та дотримання правил культури праці.
VI. Виставка робіт. Оцінювання
VII. Прибирання робочого місця
VIII. Домашнє завдання:
Принести тканину, шпильки,
ніж, голку, олівці, папір в клітинку.
СООБЩИТЬ О БИТОЙ ССЫЛКЕ |