Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Пятница, 19.04.2024, 14:03 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 1
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

Урок позакласного читання на тему "Краса осінньої природи" (4 клас)
Урок позакласного читання в 4 класі
Паспорт навчально-виховного проекту
Тема . Поетичні картини природи
Мета:
- вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у віршованих текстах;
- вчити розуміти красу художніх творів, збагатити знаннями про художників-пейзажистів,
- ознайомити дітей із факторами, які згубно впливають на природу;
- викликати інтерес до читання, пошукової діяльності;
- розвивати творчі здібності, збагачувати словниковий запас учнів;
- виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю, вміння у майбутньому економно використовувати її ресурси.

Проблема:
- як можна за допомогою поезії описати красу природи,
- як впливає діяльність людини на екологію довкілля.

Спосіб розв'язання проблеми:
пошук інформації в бібліотеці, Інтернеті, пошук літературного матеріалу в періодичній дитячій пресі, використання власних спостережень за природою, допомога батьків у написанні власних віршів.

Тип проекту:
- груповий, інформаційно-пошуковий, середньої тривалості, міжпредметний.

Кінцевий продукт:
- створення дитячої книжечки «Чарівна мова природи»,
- організація виставки малюнків «Барви осені»,
- презентація проекту на уроці позакласного читання.

Навчальні предмети: позакласне читання, образотворче мистецтво, довкілля.

Керівник проекту: Лукинюк О.М.

Учасники проекту: учні 4-Б класу та їхні батьки.

Етапи проекту
І . Організація проекту
Визначення теми, мети проекту, його тривалості, формулювання проблеми, вибір навчальних предметів.
ІІ. Планування проектної діяльності
1. Визначення джерел інформації ( художні книги, дитячі журнали, Інтернет, підручники).
2. Об'єднання дітей у творчі групи:
«Журналісти» - шукають вірші, в яких описано красу осінньої природи, легенди про осінь.
«Художники» шукають інформацію про художників – пейзажистів та репродукції їхніх картин, організовують виставку малюнків «Барви осені»
«Екологи» - з'ясовують значення слова «екологія», шукають інформацію про наслідки шкідливого впливу людини на довкілля.
«Літератори» - під керівництвом вчителя і за допомогою батьків складають вірші про красу природи, бережливе використання її ресурсів.
ІІІ. Реалізація проекту
Добирання необхідної інформації.
Аналіз та відбір найголовнішого та найцікавішого.
Висновки та пропозиції щодо презентації.
ІV. Результати
Оформлення результатів:
- організація виставки малюнків,
- створення міні-збірки дитячих віршів,
- презентація роботи на уроці позакласного читання,
- оцінювання.
Презентація проекту

Хід уроку
І. Організація класу
Девіз:
Допитливим, цікавим будь!
Та тільки не байдужим!
В країну знань велику путь
Долай уперто, друже!
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
1. Поетична хвилинка
- Як ви думаєте , про яку пору року зараз йтиме мова? Послухайте вірш і скажіть, якою ви уявляєте цю пору року ?
- Саме про осінь сьогодні йтиме мова на уроці, і не просто про осінь, а про красу осінньої природи.
2. Повідомлення теми
- Отже, тема сьогоднішнього уроку: «Краса осінньої природи».
- Осінь… Скільки поезії в цьому золотаво-сонячному слові! Її часто звуть чудовою, замріяною, загадковою, золотою. Щоразу осінь неповторна у своїй красі. Саме за це її не оминають своєю увагою ні художники, ні поети. Одні за допомогою фарб, а інші – поетичними рядками зображують неповторну красу осінньої природи.
- Сьогодні ви будете презентувати свої роботи, над якими ви працювали протягом п'яти тижнів.
- Давайте пригадаємо, яку проблему ми перед собою ставили, тобто, про що ми хотіли дізнатися під час роботи над проектом?
3. Звіт творчих груп
а) «Журналісти»
* Читають вірші про природу.
ОСІННІ ТАНЦІ
Вітер взяв сопілку в руки:
— Ду-ду-ду!
Хто зі мною потанцює
У саду?
Захиталися жоржини:
— Може, й ми!
Тільки ти нас над землею підійми!
— Шкода часу,— вітер каже,—
Підіймать!
Видно, вам не доведеться танцювать!
Тут як зірвуться листочки із дубка,
Із вербички, із берези,
Із кленка,— хто червоний, хто жовтавий,
Хто рудий, а хто трішечки зелений —
Молодий.
Як закрутяться у танці
Угорі! І низенько над землею,
У дворі. Вітер кинувся за ними:
— Ой, ду-ду!
От хто вміє танцювати
до ладу!
*Легенда про осінь.
Осінь називають щедрою, а ще кажуть «золота осінь». А звідки в осені скільки золота? За народними переказами, Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала четвертою порою року на землі. Посилаючи Осінь на землю, Сонце сказало їй : «Забирай все моє багатство. Я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе».
- Чи виконує осінь накази Сонця?

б) «Художники»
*Демонстрація своїх малюнків.
*Розповідь про І.Левітана та репродукцію його картини «Золота осінь».
В історію російського живопису Ісаак Ілліч Левітан увійшов насамперед як пейза-жист, тобто художник, який малює природу. Він вмів дуже тонко передати розмаїття стану природи, дати відчути всю красу навколишнього світу. Народився відомий художник у Литві, згодом сім'я переїхала до Москви.
На картині небо синє, високе, вода в річці здається прохолодною. Листя на деревах пожовкле. На передньому плані осінні поля. Ця пора року заворожує своєю красою.

в) «Екологи» Слайд-шоу
Слайд 1. Екологія – це наука про взаємодію людини з усім, що її оточує, тобто з довкіллям.
Слайд 2. Довкілля – це навколишня природа, де б ми не знаходилися.
Слайд 3.Найважливіше завдання екологів – захист довкілля від надмірного забруднення.
Слайд 4.Люди будують великі заводи, що викидають в повітря багато шкідливих речовин.
Слайд 5. Люди вирубують величезну кількість лісів . А дерева, виробляючи кисень, допомагають очищувати повітря.
Слайд 6.Природа споконвіку піклується про людину. Але ти також повинен турбуватися про природу, тварин і рослини, що оточують тебе. Всі вони хочуть жити у здоровому та гарному світі.
Слайд 7.Не варто топтати зелену траву, адже вона більше не зможе піднятися і бути такою ж гарною.
Слайд 8.Якщо ти зірвеш гарну квітку, то вже за день вона зів’яне.
Слайд 9.Якщо ти впіймаєш метелика, він також скоро загине, бо звик жити на природі .
Слайд 10. Давайте разом піклуватися про довкілля, щоб мати змогу радіти навколишній красі та подарункам, які природа так щедро дарує нам щодня!

г) «Літератори»
Презентують власні вірші із своєї міні-книжечки «Чарівна мова природи».
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу
1. «Уважний читач»
а) Прочитати мовчки.
б) Прочитати вголос лише слова, які характеризують осінь.
Барвиста, морозна, люта, жарке, сумна, золотокоса, щедра, золотаво-сонячна, заплакана, багряна.
2. Вірш «Краса осіння» . Н . Красоткіна
а) Читання вчителем вірша «Краса осіння»
- Які картини постають у вашій уяві?
Багряні дубки і червоні
На сосонок зеленім фоні.
А ще жовтогарячі клени,
Ялиночки стрункі зелені.

Берізки жовті і чарівні -
Це осені узори дивні.
Фарбує осінь ліс, фарбує.
Всіх краєвидами дивує.

А небо-диво, синій, синій дзвін,
По нім хмарки пливуть з усіх сторін,
Неначе в морі білі кораблі…
Така красива осінь на землі.

б) Словникова робота
Читання «луною» за вчителем.
узори дзвін
багряні сторін
жовтогарячі дивує
краєвиди фарбує
в) Ланцюжкове читання парами.
- У яку пору року описано природу?
Гра «Добери слова» . Які прикметники використав автор, щоб описати:
Дубки (які?) …
Небо (яке?) …
Клени (які?)…
Хмарки (які?) …
Берізки (які?)…
Осінь (яка?) …
3.Фізкультхвилинка
4. Вірш «Осінь» К. Перелісна
а) Самостійне читання вірша
- Між ким відбувається розмова?
ОСІНЬ
Знову я дивлюсь в віконце:
Он за ліс заходить сонце.
Ліс багрянцем весь горить….
«Мамо, що це, подивись?

Вчора ліс ще був зеленим
А сьогодні... онде клени
Червоніють, мов вітрила,
І берізка пожовтіла».

«Як красиво, — каже мама, -
Це віконце — наче рама,
А від сонця подарунок —
Панни Осені малюнок».
б) Читання «дощиком».
- Знайдіть слова, вжиті в переносному значенні.
- Які порівняння використав автор?
в) Гра «Продовжіть речення»
Ліс багрянцем…
Онде клени …
Від сонця подарунок…
г) Читання в особах.
ІV. Підсумок . Домашнє завдання
- Над якою темою ми працювали?
- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Що було найважче?
- Який висновок можна зробити з сьогоднішнього уроку?
- Вдома навчитися виразно читати вірші, І варіант – скласти пам'ятку природолюба, ІІ варіант – намалювати ілюстрації до даних віршів.
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: lisi4ka (12.04.2013) | Автор: Лукинюк О.М.
Просмотров: 3651 | Комментарии: 2
Всего комментариев: 1
avatar
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:14:03

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024