Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Среда, 24.04.2024, 10:33 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

Урок - гра "Що? Де? Коли?"
3 клас
Українська мова
Вчитель початкових класів
Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Лукинюк О.М.

Тема. Змінювання іменників за числами: однина і множина.
Мета: вчити учнів розуміти і використовувати у мовленні слова «однина» і «множина», вправляти у змінюванні іменників за числами, формувати уміння самостійно робити висновки, узагальнюючи одержані знання, розвивати мислення, творчі здібності, зв'язне мовлення, виховувати інтерес до вивчення української мови, дисциплінованість, взаємодопомогу.
Обладнання: таблиця «Іменник», презентація на тему «Число іменника», сюжетні та предметні малюнки, фішки, мультимедійна дошка, таблиця рейтингового оцінювання учнів.
Хід уроку
Девіз
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
І. Організація класу
Учитель. Ранок! Сонце піднімається. Наш третій клас із гостями вітається.
Учні. Добрий день!
Учитель. Доброго ранку я зичу тому, хто прийшов працювати до класу.
Учні. Чому?
Учитель. Бо я люблю дітей і свій 3 клас!
Учні. Чому?
Учитель. Бо чекаю любові і плідної праці.
Учні. Ми любимо працю і будем старатися!

ІІ. Актуалізація опорних знань
− Сьогодні у нас незвичайний урок. Я пропоную вам уявно помандрувати на телебачення і пограти у гру «Що?Де?Коли?» Ви будете командою знатоків, а проти вас будуть грати герої різних мультфільмів. Але наша гра буде незвичайна. Замість грошей у нашому банку будуть фішки, які ви отримуватимете за правильні відповіді.. Чим більше фішок ви зберете до кінця уроку, тим вищий бал отримаєте за нього. А ось таблиця, де ви можете побачити, скільки коштує кожний вид роботи на уроці.
(З'являються слайди 2,3)
− Першою хоче перевірити ваші знання Мудра Сова.
(Слайд 4)
1. Бліц-опитування
(Проводить учениця)
*Що таке іменник?
*На яке питання відповідають назви істот? А назви неістот? Наведіть приклади.
*Які іменники відносяться до власних?
*Як пишуться власні іменники? А як загальні? Наведіть приклади.
*Які іменники відносяться до чоловічого роду? Які до жіночого? А які до середнього?

− Молодці! Ви добре справились із завданням. А тепер проти вас грає Мишеня з мультфільму про кота Леопольда.
(Слайд 5)
2. Каліграфічна хвилинка
Ім ник ен іменник
− А тепер проти вас грає кіт Матроскін. Ось його завдання.
(Слайд 6)
3. Словниковий диктант
Місто Київ, вулиця, Дністер, кіт Пушок, Чорне море, гори Карпати, Україна, Дмитрик, зима, школярі, Чернятин.
− Поясніть написання цих слів.
− Прочитайте іменники назви істот; неістот.
− Назвіть іменники жіночого роду; середнього роду.

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу
− Проти вас грає кіт Леопольд. Він приготував для вас загадку із завданням.
(Слайди 7,8)
1. Робота із загадкою
Прийшла до нас бабуся у білому кожусі,
Поля причепурила, дерева сріблом вкрила.
(Зима)
− Яка ж відгадка? А якою може бути зима?
− Які з виділених іменників позначають один предмет? Які – багато ?
2. Повідомлення теми та мети уроку
− Отже , тема нашого уроку : «Змінювання іменників за числами» . На уроці ми навчимося визначати число іменників, змінювати їх за числами, добирати іменники.
(Слайд 9)
− А цього героя неможливо не впізнати. Звичайно, це Незнайко. Він пропонує пограти у гру «Запам'ятай і запиши»
(Слайд 10)
3. Гра «Запам'ятай і запиши»
− Я покажу вам 5 картинок, ви уважно розглянете їх, запам'ятаєте те, що там зображене і запишете у стовпчик.
Дзвінок
Портфель
Ґудзик
Диван
Дуб
− Прочитайте записані іменники. Скільки предметів означає кожне слово? А тепер поставте їх у множині і запишіть у другий стовпчик.
4. Висновок про число іменника. Робота над правилом (ст.27-28)
5. Первинне закріплення матеріалу
− А ось мишенята, друзі кота Леопольда, пропонують вам попрацювати в парах.
(Слайд 11)
Робота в парах (по рядах)
− Розгляньте малюнки ( 1ряд – перший малюнок, 2 ряд – другий малюнок, 3 ряд – третій малюнок). Запишіть іменники, які ви бачите на цих малюнках, визначте їх число.
(* хмари, гуси, ліс, ялинка, річка, трава, Івасик – Телесик, небо;
* дівчинка, песик, дерева, соеце, хмарка, трава, паркан;
* діти, пеньок, лялька, сонце, хмари, ліс, квіти, машинка, м'яч).
− А тепер настав час відпочити та повеселитися. На фізхвилинку вас запрошує мишеня Мінні.
(Слайд 12)
6. Фізкультхвилинка.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу
− Проти вас, юні знатоки, грає папуга Кеша. Він хоче перевірити, як ви вмієте працювати з підручником.
(Слайд 13)
1. Робота з підручником
Коментоване письмо за вправою 59.
− А зараз важке завдання, але я впевнена, що ви впораєтесь.Проти вас грають три команди: «Колобок», «Вінні-Пух» та «Ну, постривай». Вони пропонують вам попрацювати у групах. Об'єднайтеся в групи за малюнками цих героїв.
(Слайд 14)
2. Творча робота в групах

І група – списати вірш, іменники, що в дужках, поставити у множині:

З неба падають (сніжинка)
На (дерево), на (будинок),
На (майдан) і на (садок),
На (ялинка) й на (дубок).

ІІ група – визначити число іменників:

Одяглися люди в шуби,
Натопили тепло груби.
Білка гріється в дуплі,
Мишка в нірці у землі.

ІІІ група – закінчити вірш:
В гості прийшла … …. .
Снігу багато вона … .
Замерзла і річка, і навіть … ,
Холодно дуже для … …. .
− Останньою проти вас грає команда «Простоквашино» . Вам пропонується гра «Диктор».
(Слайд 15)
3. Робота над правильною вимовою слів (за таблицею на ст. 28)

V. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
(Слайди 16,17)
− З якою морфологічною ознакою іменника ми сьогодні познайомились?
− Які іменники вживаються в однині? А в множині? Наведіть приклади.
(Проводиться підрахунок дітьми зароблених за урок фішок, оцінюється учнів, які заробили протягом уроку більше фішок)
− Вдома ви виконаєте вправу 61 (треба додати пропущені закінчення в іменниках), та вивчите правило про число іменника.
Адреса презентації до уроку:
www.docme.ru/doc/135292/Число_іменника
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: lisi4ka (14.04.2013) | Автор: Лукинюк О.М.
Просмотров: 1347 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:10:33

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024