Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Четверг, 18.04.2024, 05:58 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 1
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » украинский язык и чтение

Українська мова. Тема:Апостроф. 3клас
Тема: Апостроф.
Мета: удосконалювати навички написання слів, з апострофом, збагачувати словниковий запас, сприяти гармонійному розвитку всіх видів мовленнєвої діяльності; розвивати навички самостійної роботи. Прищеплювати інтерес до вивчення рідної мови, розкрити іі багатств, виховувати повагу до сім`ї.
Обладнання: опорні моделі, предметні малюнки, таблиця «Апостроф», ребус, індивідуальні картки, гра «Чарівні кола».
Хід уроку:
I. Організаційний момент:
1). Складіть девіз нашого уроку
Щоб треба працювати
мати успіх добре
II. Повідомлення теми і завдання уроку.
- Наш урок присвячений маленькому, але дуже важливому громадянину країни Граматика. Хто він відгадайте!
Я такий же, як знак розділовий,
І відомий шкільній дітворі.
Та в словах української мови
Я пишусь не внизу, а вгорі.
Спробуй лиш написати «ім`я» -
Зразу стану потрібним і я. (Апостроф).
- Сьогдні на уроці ми продовжимо вчитися писати слова з апострофом, перекладати слова з російської мови на українську, робити висновки, виводити правила. Отже, будьте уважні!
III. Актуалізація опорних знань.
1). Перевірка засвоєння правила про правопис апострофа
Картка 1. Записати букви після яких і перед якими пишеться апостроф
Після букв, запам’ятайте
Бе, Пе, Ве, Еф, Ем, та Ер –
Всі апостроф проставляйте
Між Я, Ю, Є, Ї тепер.
2). Перевірка домашнього завдання Впр. 131(2)
- Прочитайте зашифроване слово.
- Які слова чи словосполучення спадають вам на думку, коли ви чуєте слово сім’я?
Дружина
Мати Затишок
Дім Бабуся
Тато Сестра
Смачні обіди Любов
Діти Батьківщина
- Куди любить їздити сім’я? (в село до бабусі Мар’яни і дідуся Дем’яна )
- Назвіть слова, які ви записали з апострофом. (сім’я, Мар’яна, Дем’ян, в’юн )
3). Зробити висновок
- На що вказує апостроф в слові?
4). Зробити звуковий аналіз слова
сім’я – 4б., 5зв.
5). Індивідуальна робота
6). Згадайте прислів’я і прикмети про сім’ю. (запис речення з коментуванням)
Яка сім’я, такі і діти.
IV. Хвилинка каліграфії
1) Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки.
Ввв
2) «Чарівна скринька» (укр.. народні вислови - фразеологізми)
В’ється в’юном (значення слова в’юн)
Двох слів до купи не зв’яже.
- Записати вислови, правильно з’єднуючи букви.
- Чому в словах пишеться апостроф? (після яких букв, перед якими)
V. Робота над матеріалом уроку:
1). Запис на дошці. Поставити де потрібно апостроф (самостійно).
Сузіря, мряка, пірїна, буря, свято, вязати, мясо, пять, девять.
- Назвіть слова, в яких не записали апостроф. Чому?

2). – Як переносяться слова з апострофом?
(Правило)
Поділити слова на склади для переносу.
Фізпауза
3). Гра «Чарівні кола». Робота в парах. (Впр.134 с.52)
- Прочитати слова, які записали.
4). – Добре ви попрацювали,
А тепер всі перекладачами стали.
(Переклад з рос. мови Впр.135 с.52)
- Скласти речення зі словосполученням зелена м’ята.
( Допомога: Де? Що робила? Яка? Що?)
5). Письмо з пам’яті (Впр.132 с.52)
Прочитайте скоромовку. Зверніть увагу на написання виділених слів.
а) Лексична робота.
- Що означає розминає м’язи?
- Якими словами можна замінити цей вираз?
(Робити зарядку, займатися гімнастикою)
б) Зверніть увагу, які назви дерев зустрічаються в тексті? (в’язи, ясені)
Ясен - словникове слово. Дерево родини оливкових з перистим листям і міцною деревиною.
в) Запис скоромовки.
В’яз - ? – Знайти малюнок.
Сполучення: молодий, стрункий, високий, старий, товстий, розлогий …ясен.
Сичі в гаю перекликались, та ясен раз у раз скрипів. (Т.Г. Шевченко)
6). Повідомлення вчителя.
- Є в укр. мові слова, де не треба писати апостроф,
Не вдягайте колір тьмяний,
Як на свято ідете!
Пийте, діти, сік морквяний,
Не забудьте і про те,
Що апострофа немає
Ще у деяких словах.
Ці слова хай кожен знає:
Мавпячий, бюро і цвях!

Записати слова-винятки:
Тьмяний, свято, морквяний, мавпячий, бюро, цвях.
VI. Підсумок уроку.
1) - Коли ставиться апостроф?
2) – Як переносити слова з апострофом?
3) – Як на слух узнавати слова з апострофом?
4) – Яке завдання сподобалось найбільше?

VII. Оцінювання.
VIII. Домашнє завдання.
с.53 Впр.136 ( I- «8», II- «12»)
- Оберіть завдання, оцінивши свої сили.
Категория: украинский язык и чтение | Добавил: miroshina1964 (09.08.2015) | Автор: Мирошина Наталя Кирилівна E W
Просмотров: 2251 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 15:46, 16.08.2015
Уважаемая Наталья Кирилловна, большое спасибо за чудесный материал!
Если Вам нужен сертификат - заполните, пожалуйста, заявку на форуме.
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:05:58

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024