Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Среда, 24.04.2024, 07:44 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » я и Украина

Тварини
Урок “ Я і Україна” 2 клас
Тема : У царстві тварин
Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом тварин; формувати поняття комахи, птахи, звірі; навчати їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками; розвивати логічне мислення через завдання на порівняння, доведення, вилучення зайвого, встановлення взаємозв'язку між рослинами і тваринами , між самими тваринами; виховувати бережливе ставлення до всього живого.
Обладнання: картини із зображенням птахів, звірів, комах, мультимедійний проектор, екран, комп'ютер, демонстраційний матеріал, ілюстрації казок.
Хід уроку
І.Організаційна частина
1. Вітання
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий
Бо гостей багато завітало
І. Актуалізація знань учнів, повідомлення теми уроку
Сьогодні ми поговоримо про світ природи. Адже кожної хвилини, щомиті всі ми спілкуємося з навколишнім світом. І, мабуть, ви вже встигли помітити : все, що нас оточує, перебуває в нерозривному взаємозв’язку, живі організми повністю залежать від неживої природи. Та й у самій живій природі все пов'язане одне з одним. Ви також є невід'ємною частиною велетенського Всесвіту.
Тож хотілося почати наш урок із казки. А чому із казки? А тому що в дитинстві все починається з казки
(звучить музика “ Червоної шапочки” і вбігає Червона шапочка)
А придивись, будь ласка,
У лісі всюди казка.
Вона блукає лісом
Прислухайся, будь ласка,
У лісі всюди казка
(слайд №1)

(розповідь казки Червоною шапочкою
казка “Що таке ліс?)
Сподобалась вам казка?
Подякуємо Червоній шапочці!
Діти, ця казка є доказом того , що у світі природи все тісно пов'язане одне з одним і не може існувати навіть без однієї, найменшої частинки. У природі все закономірно.
Які слова ми можемо підібрати слова, які асоціюються зі словом ліс?

лікар красень дім для тварин


охоронець річок Ліс свіже повітря

сторож охоронець здоровя

Як підсумок відомостей про ліс пропоную вам прогулянку до лісу.
Діти, яка за вікном пора року?
Назвіть , будь ласка ознаки осені?
Гра “Листопад” (для об'єднання дітей в групи)
Об'єднатися в групи і скласти прислів'я ,заодно і побачимо ,як ви знаєте математику. У вас на партах лежать карточки із словами і на зворотній стороні цифри . Ви повинні цифри покласти в порядку зростання. Якщо ви вірно справитись ,то у вас буде написане прислів'я про ліс.
( Ліс — наше багатство
Багато лісу — не загублюй!
Мало лісу — бережи!
Нема лісу посади)
(слайд №2)

А тепер пограємося . Спробуємо розгадати кросворд.
Смугаста кішка живе в лісі (тигр) Слайд№3

Птах із великими очима, гострими кігтями, загнутим носом (сова) (слайд №4)

Червонясту шубку має по гілках вона стрибає, горішки, шишки збирає (білка) (слайд №5)

Хижий звір із темним хутром у білу смужку, впадає в сплячку(борсук) (слайд №6)

- При йшла кума з довгим віником га бесіду з півником (лисиця) (слайд №7)

Тварина багата і рогів багато (олень)
У лісі біля пня біготня і метушня:народ робочий весь день клопоче (мурашки)
(Кросворд супроводжується слайдами тварин)
Отже тема нашого уроку “У царстві тварин”. Сьогодні ми дізнаємось чому тварини живуть у лісі, чому ліс потребує охорони? Наше завдання поділити тварин на групи залежно від ,того чим вони живляться?
Діти, а хто цар тварин?
Так! Зверніть увагу, він у нас присутній на уроці
А чому його вважають царем тварин?
Тож ми повинні добре працювати ,щоб бути схожим на нього.
Ну, а щоб до нього піддобриться ,давайте йому затанцюємо.
(музична фізкультхвилинка) (слайд №8)

ІІ. Вивчення нового матеріалу
Я вам хочу запропонувати послухати уважно вірш
(вірш звучить на комп'ютері)
Було у матері – Природи
Дві донечки такої вроди:
Хто їх побачив хоч на мить,
Не міг забути й розлюбить.
Голубооку звали Флора,
У неї очі наче зорі.
Завжди замріяна, тендітна,
Ласкава, ніжна та привітна.
. А Фауна – швидка, як вітер,
Могла з птахами полетіти
І за оленями стрибати,
Та з білочками пустувати.
Обидві світ жили й любили,
Відтак його боготворили.
Тож вирішила мудра мати
На посаг їм дарунки дати:
Мрійливій Флорі – світ рослинний,
А жвавій Фауні – тваринний,
Щоб берегли і доглядали,
Від всього злого захищали.
Живуть в легендах і понині
Живого світу дві богині.
1). Як називається рослинний світ?
2).А тваринний? (демонстраційний матеріал)
3).До якої природи відносяться рослини і тварини?
4).Чому?
5).Чим відрізняються рослини і тварини?
Робота з підручником (с.32)
(слайди про тварин)

1. Розповідь про комах (картини з комахами)
- розгляньте комах
- Чим вони відрізняються?
- що у них спільного?
- полічіть скільки у них ніг?
-Зі скількох частин складається тіло?(слайд №9)

Загадки про комах (супроводжується кольоровим фото комах)
Летить виє
сяде землю риє (Хрущ)
2. Він вправи добре знає, ночами навіть грає,
не маючи ні нот, ні струн
Всіх веселить малят ...(цвіркун)
3. Летить ,пищить,
сяде мовчить
хто його вбє
той свою кров проллє (комар)
4. Чорний та не ворон
рогатий ,та не бик
шість ніг без копит;
летить виє
сяде землю риє (жук)
- Діти , як називаються однім словом ці тварини?
2.Слухання аудіозапису “Голос птахів”
1)Загадки про птахів (супроводжується кольоровим фото птахів)
Швидко скрізь цей птах літає
безліч мошок поїдає
за вікном гніздо будує
тільки в нас він не зимує (ластівка)

Він сірий прилітав
Всі крихти миттю поклював (горобець)

Цей птах зимою прилетів,
бо не боїться холодів(снігур)

Хто лікує дерева в лісі ? (дятел)
-Як одним словом назвати цих тварин?(слайд №11)

2)Робота з підручником (ст.33)
3)Практична робота з визначенням істотних ознак птахів
-Що спільного у зовнішній будові птахів?
- З яких частин складається тіло птахів?
-Чим вкрите тіло?
- Скільки ніг?

2)Загадка на увагу
Все це хижаки: лисиця,
Вовк, їжак, а ще куниця,
і сова ,а також тхір.
Серед них один не звір (Сова — це птах)

гра “Яка тварина заблукала”
1 ряд комахи
2 ряд птахи
3 ряд звірі
Бесіда про звірів
Загадки про звірів (супроводжується кольоровим фото звірів)
Прийшла кума із довгим віником
на бесіду із нашим півником
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід (лисиця)

Хто по снігу, по траві
Носить ліс на голові (олень)

Ходить хмуро між дубами,
хижо клацає зубами
Зачаївся ось, примовк
Грізний звір цей , звісно... (вовк)

В теплій шубі він лежить,
Цілу зиму міцно спить
а прокинеться від сну
зустрічатиме весну(ведмідь)

Знаю,знаю,ти не знаєш
Ким корова ,ще буває (телям)


Робота в парах (щоб дізнатись , як одним словом називаються ці тварини, складіть слово із запропонованих літер і, з, р, і, в (Звірі)(слайд №12)


-Діти, вам було завдання намалювати свою улюблену тваринку і підготувати про неї розповідь ( Авторське крісло )
Які ви знаєте українські казки , героями яких є тварини?
(ілюстрації казок)
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Презентація тесту “ Тварини”(демонстраційний матеріал)..
(презентація додається)
2. Презентація тесту “Групи тварин”
3. Робота на комп'ютерах учнів (тест”Мешканці лісу)

2. Інтерв'ю Гра “Мікрофон”.
- До якої природи належать тварини?
- Чим тварини відрізняються від рослин?
-Що потрібно для життя тварин?
- На які групи поділяють тварин залежно від того , чим вони живляться?
- На які групи поділяють тварин за участю людини в їхньому житті?
- Яким є значенням тварин у житті людини?
Гра “Пастухи та мисливці”
гра “Упізнай за описом”
(нагороди за активну участь на уроці “Емблеми”
Категория: я и Украина | Добавил: klimka (03.02.2013) | Автор: Коваленко Ірина Миколаївна E
Просмотров: 1500 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 Лидия • 22:01, 19.02.2013
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:07:44

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024