Каталог статей | Вход || RSS Регистрация                                                               Вторник, 23.04.2024, 11:24 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
математика [27]
рисование [8]
украинский язык и чтение [48]
я и Украина [8]
Основы здоровья [5]
другое [20]
Информатика [3]
английский язык [4]
русский язык [7]
христианская этика в укр.культуре [1]
трудовое обучение [2]
Литературное чтение [4]
этика [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Статьи » Уроки » другое

Урок музичного мистецтва в 3 класі
Урок музики в 3 класі.

Тема: Інтонація.
Мета: Виявляти характер інтонації в музичному творі; сприяти розумінню учнями інтонації як зародку мелодії, ритму, динаміки, тембру, тобто основних елементів музичної мови; закріпити навички виразного співу і слухових уявлень; розвивати музичну пам’ять, відчуття ритму та творчу уяву; виховувати любов до музики, культуру її слухання.
Обладнання: Плакати, магнітофон, ілюстрації із зображенням птахів та музичних інструментів.

Хід уроку:
1. Вхід учнів до класу під музику А. Островського "До, ре, мі, фа, соль”
Музичне привітання "Урок музики” (на мелодію пісні "Я на солнышке лежу”)
Всі: Урок музики у нас
Запросив усіх у клас.
Привітаймось дружно всі:
- До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!

Учитель: Урок музики почавсь!
Кожен з вас приготувавсь?

Учні: Ми готові вже співати,
Грати й навіть танцювати.

2. Оголошення теми та завдань уроку.
Учитель: Знову день почався, діти,
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішити –
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний,
Та вчить багато нас чому.
Хай буде він для вас навчальний,
За це подякуєм йому.
У нас сьогодні ніби свято,
Зима вклонилася нам радо
Ану ж на мене подивіться
І веселенько усміхніться!

Отож, із вашими чарівними усмішками, з гарним настроєм на уроці за допомогою знань і умінь ми потрапимо в дуже цікаву країну, яку ми найбільше любимо, ця країна називається Музика! А в дорогу із собою візьмемо тему нашого уроку – "Інтонація”.
Пригадаймо, що таке "інтонація”? (Втілення художнього образу в музичних звуках).
Щоб, читаючи вірш чи оповідання, донести до слухача його зміст, ми можемо підсилювати або послаблювати звучання голосу, виголошувати речення, як оратор на трибуні, промовляти слова пошепки, запитувати чи стверджувати, - усе це для того, щоб яскравіше передати художній образ. А в музиці яке значення має інтонація? (Інтонація передає характер образу твору. З неї народжується і мелодія, і ритм, і темп, і динаміка).

Діти, ви вже знаєте багато музичних інструментів, отож я вас запрошую на гру "Відгадай-но”. Хто має бажання пограти?

Гра "Відгадай-но”
Учитель. Поки звучатимуть три музичні фрагменти, відберіть серед ілюстрацій – зображень музичних інструментів ті з них, які допоможуть:
1 учень. Співати (колискову);
2 учень. Танцювати (гопак).
3 учень. Крокувати (марш).

3. Сприймання. П. Чайковський "Пісня жайворонка”.
Дуже красиво співають пташки, особливо навесні і влітку – напевно від них і ми навчилися співати. Але є пташка, яка співає по-особливому. Чи знаєте ви, що це за пташка? (це жайворонок).
А тепер послухайте, як російський композитор П. І. Чайковський за допомогою музики створив п’єсу, яку назвав "Пісня жайворонка”. (Звучить).
- Скажіть, який інструмент відображав спів жайворонка? (Фортепіано)
- Який характер мелодії? (світла, сонячна).
- Який темп? (Швидкий).
- Як ви думаєте, чому композитор назвав п’єсу "Пісня”?
- Про що йдеться в цій пісні?
- Як саме вдалося автору так достовірно відтворити голос жайворонка? (За допомогою мелодії, темпу, ритму й інтонації).

4. Розспівування.
Вправа по тризвуку на прийом стакато та легато:

Вправа на рухливість голосу:

5. Розучування пісні. В. Гребенюк "Зимонька чудова”
- Яка пора року зараз на дворі? (Зима).
- Хто з вас любить зиму і за що?
- Які зимові свята ви знаєте?

До Новорічних свят ми вивчаємо багато пісень, і сьогодні розпочнемо вивчення ще однієї пісні добре нам знайомого композитора В. Гребенюка "Зимонька чудова”.

- Прочитаймо разом слова першої фрази пісні.
- А тепер заспіваймо її (Розучування по фразах, робота над виразним виконанням).

6. Підсумок уроку.
- Що таке музична інтонація і яке її значення?
- Чому інтонація є основою музики?
- Що впливає на розкриття музичного образу твору?

Оцінювання.
- Молодці! Ви були сьогодні дуже активні, гарно співали, і тим, хто найбільше старався, з країни Музика надійшла скринька з дарунками. Погляньмо, що ж у цій скриньці? (Нотки з різнокольорового паперу).
Запрошую кращих учнів до скриньки одержати дарунки.

Спасибі всім, хто працював,
Пісні співав, диригував,
На інструментах грав чудово
Та тим, хто в гості завітав.

Ось пролунав дзвінок,
Закінчився наш урок.
Хай вам сонце сміється,
Хай добре всім ведеться.
Хай земля співає
І ніколи пісня вас не залишає!

До побачення. Учні виходять з класу під пісню А. Островського "До, ре, мі, фа, соль” (Запис)
Категория: другое | Добавил: annayacenko (18.02.2014) | Автор: Анна Яценко E
Просмотров: 1777 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 annayacenko • 17:09, 18.02.2014
Спасибо Вам, Лидия, за такой интересный и содержательный сайт!!!
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:11:24

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024