Каталог файлов | Вход || RSS Регистрация                                                               Четверг, 28.03.2024, 13:28 Гость | RSS  
Коллегам
Категории раздела
англ. язык [32]
математика [37]
укр.язык [28]
укр.чтение [34]
Я и Украина [37]
Музыка [0]
рисование [4]
Труды [11]
Основы здоровья [15]
физкульминутки [0]
христианская этика [3]
другое [10]
русский язык [19]
информатика [13]
физкультура [7]
ПДД [3]
Информатика. Тесты [7]
Литературное чтение [11]
ИКТ в работе учителя [1]
Этика [2]
Тесты [0]
Правознавство [1]
Поиск по сайту
В портфолио!
ВНИМАНИЕ! СЕРТИФИКАТ БЕСПЛАТНЫЙ!
Подробнее здесь

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА ДИПЛОМ


Cейчас на сайте:
Счетчик PR-CY.Rank

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
СЕГОДНЯ НАС ПОСЕТИЛИ:

Статистика

Зарег. на сайте

Всего: 4238
Новых за месяц: 1
Новых за неделю: 1
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0

Из них

Администраторов: 3
Модератор: Олена8246
Модератор форума: El_solo
Друзей: 21
Проверенных: 19
Обычных юзеров: 4193

Из них

Парней: 745
Девушек: 3493

У нас в гостях:
Забегали в гости:
Locations of visitors to this page Flag Counter
Иконка загрузки
Главная » Файлы » Конспекты уроков » Я и Украина

Уважаемые гости!Cсылки для скачивания материалов с сайта видны только зарегистрированным пользователям.

Спостереження за зимовими змінами в живій і неживій природі
14.02.2016, 22:00
Мета: вчити дітей спостерігати за ознаками зимового дня;
спостерігати за приготуванням тварин і рослин до зими;
розвивати вміння робити висновки на основі спостережень;
продовжити вдосконалювати вміння учнів працювати
в групах, серед довкілля;
формувати вміння передбачати зміни у довкіллі за народним прогностиком;
виховувати дбайливе ставлення до довкілля
Обладнання: термометр, бінокль, лупа, картки-завдання, репродукції картин по темі (планшет), дзвоник, фотоапарат, конверт з написом «Скринька невідкритих таємниць»( для цікавих запитань)
Тип уроку: урок – екскурсія.

Хід уроку
І Організація роботи учнів
1) Постановка мети уроку (в класі):
- Сьогодні, діти, ми з вами помандруємо у казковий світ зими. Диво-казка живе у зимовому дні, коли навкруги сніги, льодом скуті річки, а на деревах шапками лежить сніг. Дуже гарно в таку пору року в довкіллі!
Зима буває різною:
- то сніг іде, то сонечко засвітить, і навкруги все заіскриться, звеселіє;
- то захурделить, завіє;
- то мороз притисне так, що страшно з хати вийти;
- то знову відлига і з снігу можна зробити, що завгодно.
Люди здавна спостерігали за погодою і говорили: «У грудні сонце – на літо, а зима – на мороз» або «Якщо грудень сухий, то буде довга суха весна і сухе літо. Як у грудні сніг заляже, то у серпні жито виляже».
Сьогодні на екскурсії ми будемо дослідниками зимового довкілля, визначимо найхарактерніші ознаки зими, поспостерігаємо за приготуванням рослин і тварин до зими;
- будемо художниками – визначимо якого кольору зима;
- будемо умільцями – виготовимо картину зими;

- станемо юними помічниками довкіллю – підгодуємо зимуючих птахів.

ІІ Спостереження серед природи. Діти виходять на шкільне подвір’я.
1) емоційне налаштування – вітання довкіллю:
- Доброго ранку, веселі міста!
Доброго ранку, ліси і поля!
Щастя й здоров’я всім людям бажаємо,
З радістю в школу до знань поспішаємо! ( діти промовляють вітання, утворивши коло і піднявши долоньки догори, до Сонця, до природи).
- А з яким настроєм ви починаєте роботу в довкіллі? Ось кольорові фломастери, намалюйте кружечок на своїй долоньці відповідно до настрою ( червоний, жовтий, зелений, синій)
2)постановка навчальної мети, очікувані результати:
- Діти, ми з вами на уроці серед природи. Чого ви очікуєте від сьогоднішньої зустрічі з довкіллям? (Діти висловлюють свої думки).
- Щоб ваші сподівання справдилися, треба нам плідно попрацювати. Але часу у нас не так багато, тому щоб встигнути виконати задумане, об’єднаємося в групи.
1) Розподіл учнів на групи
- А допоможуть у цьому народні загадки:
1) Ці птахи всім дуже відомі –
Збираються на підвіконні.
Сіренькі вони, непримітні,
Цвірінькають в грудні і в квітні.
(Горобці)
2) Взимку вкрили ми навкруг
Ліс, дорогу, поле й луг,
А як сонце припече –
Ми струмочком потечем.
( Сніжинки)
3) Коло пня є пагорбок, а у ньому городок.
( Мурашник)
3) Біла, а не сніг;
Зелена, а не лист;
Кучерява, а без волосся.
( Берізка)
2) Повторення правил роботи в групах:
- Діти, пригадаємо правила роботи в групі. Діти називають по черзі:
- всі слухають одного, говорять по черзі;
- говорити по темі;
- прислухатися до кожної думки;
- не шкодити довкіллю4
- не кричати, не бігати,
- працювати зі своєю групою;
- не відходити від вчителя без дозволу.
3) постановка навчальної задачі
Кожна група отримує завдання для спостережень.
І група «Горобці» - спостерігає за птахами за планом:
- яких побачили пташок?
- яких почули?
- як поводяться пташки біля годівнички?
- чому?
- як пристосувалися вони до зими?
- свої спостереження узагальніть у розповіді «Про що розмовляють пташки взимку?»
ІІ група «Мурашки» - спостерігають за комахами:
- чи вдалося знайти комах?
- чому?
- як зимують комахи?
- свої знання повідомте у розповіді «Що знає мурашка про зиму?»
ІІІ група «Сніжинки» - спостерігає за погодою за планом:
- який сьогодні день ( число, місяць)?
- яке небо?
- яка температура повітря?
- чи є опади?
- складіть розповідь «Зимовий день».
ІV група «Берізки» - спостерігають за рослинами взимку (дерева, кущі, трав'янисті рослини):
- яке «вбрання» у дерев?
- чи на всіх деревах немає листя?
- як зимують кущі?
- чи є трава?
- якого кольору?
- скласти розповідь «Що сниться деревам та кущам?»
5)Звіт груп «Ділимось побаченим»
За сигналом вчителя діти збираються. Кожна група звітує про свою роботу. Визначаємо, чи на всі питання змогли знайти відповідь, якщо - ні, то записуємо їх і вкладаємо в «Скриньку невідкритих таємниць». Робимо кілька знімків найгарніших місць.

ІІІ Підсумки уроку, рефлексія
1) - Діти станемо в коло. А чи справдилися ваші сподівання від уроку серед природи? (Очікувані відповіді: не змогли відшукати комах, щоб на них подивитись. Спостерігати за зимовим довкіллям було дуже цікаво. Дізналися багато нового. Зрозуміли, що взимку треба підгодовувати пташок)
2) – А тепер з’ясуємо, ваші знання та спостережливість. Ігрова вправа
«Закінчи речення»:
Перший місяць зими…
Взимку опади бувають у вигляді…
Всі дерева на зиму скидають…
Але одне дерево зелене, це…
Комахи всю зиму…
Ми допомагаємо пташкам…
Ми робимо це тому, що…
Як зрозуміти народний вислів «Природа – наймудріший вчитель»?

3) Моделювання
- Зима приваблює і зачаровує своєю красою. Саме через це багато художників відтворили цю красу у своїх творах. (демонстрація репродукцій кількох картин) Зверніть увагу на кольори, які використали художники для зображення зимового дня в сонячну погоду, в завірюху. Ми зараз теж побудемо художниками і створимо свою «картину». (Колективна робота «Зимове довкілля»)
4) Народний прогностик
Перевірка народних прикмет і складання прогнозу на найближчий час «Горобці ховаються у затишок - під дах чи залазять у купи хмизу - на мороз і заметіль».
5) Подяка довкіллю
- Ось і дійшов до кінця наш урок спілкування з довкіллям. Підніміть свої долоньки, подивіться на них і якщо у вас є виправлення щодо свого настрою зробіть їх.
- Подякуємо довкіллю за ту любов і силу, за енергію, яку воно нам подарувало, за приємні хвилини спілкування веселою пісенькою – грою «Зимонько-снігуронько»
- Попрощаємося з довкіллям до наступної зустрічі СООБЩИТЬ О БИТОЙ ССЫЛКЕ
Категория: Я и Украина | Добавил: fifnfy
Просмотров: 1754 | Загрузок: 0
Всего комментариев: 0
avatar
Мини-профиль
Гость


Группа:
Гости
Время:13:28

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
*
Мои публикации

Учительский портал
Наша кнопка
Школьный дворик Рудаковой Лидии

Подписка на email:

Хотите быть в курсе обновлений сайта? Введите свой e-mail адрес:


Сайт Рудаковой Лидии Владимировны
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК 2010_2024